1. kolo ČBF proti Frýdku Místku

15.09.2013 21:47

Dievčatá 2000/1 začali českú súťaž (U13) dvomi prehrami vo Frýdku-Místku v pomere 61:35 a 62:50.
V prvom zápase nám dlho trvalo, kým sme sa dokázali vyrovnať s veľkou halou a svoje zohrala aj únava po ceste.
Druhý zápas bol už oveľa vyrovnanejší. Na polčase bol stav 26:26, ale v závere sa prejavila už na našich hráčkách únava, pretože na zápas vycestovalo len 8 hráčok.
Ak odrátame začiatočníčku Lauru v podstate obidva zápasy odtiahlo 7 hráčok (64 minút čistého času).
Najväčšia záťaž ležala na Barbore, Nine, Katke a Vladke. Za statočnosť si zaslúžia veľkú pochvalu.

BK Frýdek Místek (ČR) - BKM Žilina  61:35
Gondová 13b, Belčíková 10b, Michalcová 4b, Fatrsíková, Lazarová, Muráňová a Skaličanová po 2b, Kothajová

BK Frýdek Místek (ČR) - BKM Žilina  62:50
Gondová 22b, Belčíková 10b, Michalcová 8b, Muráňová 5b, Lazarová a Skaličanová po 2b, Fatrsíková 1b, Kothajová

Hodnotenie trénera:

Všetci vieme, že české tímy začínajú podstatne skôr trénovať aj hrať. Logicky sú preto vyhratejšie a zohratejšie. Napriek tomu, že súperov tím bol zložený len z hráčok 2001 a my sme mali výraznú výškovú prevahu, nedokázali sme ju zúžitkovať.

Zaostávali sme predovšetkým v rýchlosti riešenia jednotlivých situácií, veľký problém nám robila priestorová orientácia vo veľkej hale a v závere aj kondícia.

Vzhľadom k začiatku sezóny a hore uvedeným okolnostiam som však s výsledkami aj hrou veľmi spokojný.  Boli to vlastne naše prvé zápasy v tejto sezóne.
Ak vezmeme do úvahy, že z 8 hráčok, ktoré sa zúčastnili na zápase sú 2 úplne nové (majú natrénované 2-3 mesiace) a 2 sa nezúčastnili sústredenia (čiže mali 2-mesačný tréningový výpadok), nemohli sme čakať žiadne zázraky.

Verím tomu, že v plnej sile a v domácom prostredí môžeme tohto súpera zdolať.