U13: Turnaj v Prievidzi

22.01.2024 02:37

Mladšie žiačky vycestovali do Prievidze, kde zohrali ďalší súťažný turnaj. V oboch zápasoch jasne prevýšili svoje súperky z Nitry a Prievidze.

BKM Žilina – BKM Junior UKF Nitra  74:38 (14:07,16:13,24:08,20:10)
Štekláčová 14, Adamíková 11, Macúchová 10, Tolnayová 9, Matejčíková 7, Dubeňová, Holániková a Jankechová po 6, Zajacová 5, Bartková, Čanigová, Jakubičková
Fauly: 20 – 19   TH: ZA 43% (10/23) - NR 21% (6/28)
VIDEOZÁZNAM

BKM Žilina – BBGP Prievidza  98:21 (38:00,18:12,30:05,12:04)
Adamíková 26, Jankechová 18, Tolnayová 12, Matejčíková 8, Dubeňová a Holániková po 6, Zajacová 5, Macúchová a Štekláčová po 4, Bartková, Čanigová, Jakubičková
Fauly: 11 – 9   TH: ZA 50% (2/4) - PD 38% (3/8)
VIDEOZÁZNAM

Hodnotenie trénera:

Súperky z Nitry sme už poznali z predošlých turnajov, ale s Prievidzou sme ešte nikdy nehrali. Mal som trochu obavy ako sa na niektorých hráčkach prejavia dlhé tréningové výpadky a navyše nám chýbala kľúčová podkošová hráčka, ale nakoniec sme turnaj s prehľadom zvládli. Dosiahli sme 2 presvedčivé víťazstvá. Z 18-členného kádra vycestovalo  12 hráčok a až 9 (!!!) z nich sa podarilo v oboch zápasoch skórovať.
V zápase s Nitrou sme síce celý zápas viedli, ale až v 3.štvrtine sme už získali rozhodujúci náskok, ktorý sme si závere bez problémov postrážili.
Zápas s Prievidzou bol hneď od začiatku jasne v našej réžii. Po 1.štvrtine sme už viedli 38:0. Súperky nedokázali reagovať na našu rýchlu hru, agresívnu obranu a nacvičené kombinácie, takže otázkou bol len rozdiel v skóre.
Veľmi som bol spokojný s naším útočným doskokom, ani v jednom zápase sme nemali výškovú prevahu, ale napriek tomu sme doskočili spolu za oba zápasy až 49 lôpt v útoku. Spokojní môžeme byť aj  s úspešnosťou streľby (spod koša - 58%, z poľa - 33%, TH - 44%) a 89 (2 zápasy) získanými loptami v poli.