Majstrovstvá Slovenska mladších minižiačok

22.06.2022 23:24

Mladšie minižiačky (roč.2011) z Basketbalového klubu mládeže bojovali na majstrovstvách Slovenska v Bardejove za účasti 8 najlepších družstiev z celého Slovenska. V systéme play off po úvodnom víťazstve postúpili medzi 4 najlepšie tímy, ale v semifinále ani v boji o 3.miesto už napriek veľkej snahe a bojovnosti na súperky nestačili. Museli sa teda uspokojiť s tou nepopulárnou „zemiakovou“ medailou za štvrté miesto.

BKM Žilina - BK ŠKP 08 Banská Bystrica  85:23 (16:02,27:05,22:08,20:08)

BKM Žilina - BK AŠK Slávia Trnava  45:60 (05:17,19:12,06:27,15:04)

BKM Žilina - - ŠBK Šamorín  42:55 (09:20,18:17,07:10,08:08)

Fauly: 24 - 43,      TH: ZA 38% (24/64)   súperky 21% (3/14)

Strelkyne:
Adamíková 31 a Tolnayová po 31, Koscelníková 30, Matejčíková 24, Macúchová 14, Štekláčová 13, Holániková 8, Benková 8, Zajacová 6, Benčíková 3, Jankechová a Majtánová po 2, Hanzelová, Dubeňová

FOTOGALÉRIA

Hodnotenie trénera:
V celej sezóne sme zohrali len veľmi málo zápasov so silnými súpermi, v regionálnych majstrovstvách sme dominovali a vlastne s poriadnymi súperkami sme sa stretli až týždeň pred majstrovstvami na turnaji v Ostrave. Tento deficit ťažkých zápasov sa na majstrovstvách výrazne prejavil. V dôležitých zápasoch nám súperky ušli už v 1.štvrťke a kým sme stihli preradiť na vyšší rýchlostný stupeň, bolo už neskoro.
Prvý zápas sme hrali s Bystricou, ktorá nás veľmi nepreverila. Potešiteľné bolo len to, že si zahrali aj schuti zastrieľali všetky hráčky. Po tomto víťazstve sme už postúpili do semifinále, kde nás čakala Trnava.
Zápas s Trnavou bol pre nás veľmi nešťastný. V prvej štvrtine sa síce hralo takmer stále na polovici Trnavy, dievčatá bojovali s veľkým nasadením, ale zabúdali brániť rýchly protiútok. Po našej zlej streľbe vždy nasledovali protiútoky, z ktorých súper úspešne skóroval. V druhej štvrtine sme sa dotiahli na rozdiel 5 bodov, ale v tretej sa zopakoval scénar z prvej a o zápase bolo rozhodnuté. V poslednej štvrtine sme už len skorigovali hrozivý rozdiel. Dievčatám nemožno uprieť snahu a nasadenie, ale asi boli premotivované, lebo úspešnosť streľby bola veľmi slabá. Táto prehra nás odsúdila na boj o 3.miesto, kde sme narazili na dievčatá zo Šamorína.
V zápase so Šamorínom sme síce podali zlepšený výkon, ale slabá prvá štvrtina nás opäť pripravila o lepší výsledok. Zase nám príliš dlho trvalo, kým sme si zvykli na rýchlosť súperiek. Celkovo to bol veľmi vyrovnaný zápas. Verím, že keby sme s týmto súperom odohrali v sezóne 2-3 zápasy, dokázali by sme ho poraziť.
Celkovo treba povedať, že súperky hrali oveľa tvrdšie. My sme mali v 3 zápasoch len 24 faulov, súperky až 43. Strieľali sme až 64 TH, súperky len 14. Dominovali sme v úspešnosti TH (38%), súperky len 21%. Určite sa nemáme za čo hanbiť, dievčatá si zaslúžia za svoje výkony veľkú pochvalu.Športovo treba priznať, že súperky, ktoré skončili pred nami boli o kúsok lepšie a medaily získali zaslúžene. Verím však, že o rok sa o ne pobijeme úspešnejšie. Máme veľmi vysoké a talentované družstvo, náš čas ešte určite príde.
Pre budúcnosť pre nás plynú 2 úlohy. Vyrovnať kvalitu kádra, t.j. čím skôr zabudovať do tímu dievčatá, ktoré k nám prišli len v tejto sezóne a zohrať viac ťažkých zápasov, teda chodiť po zahraničných turnajoch, najbližšie je to do Česka. Bohužiaľ u nás budeme adekvátnych súperov hľadať len ťažko.“
Sezóna 2021/22 sa pre nás skončila. Novú sezónu 2022/23 odštartujeme sústredením v Habovke 13.-20.8.2022. Cez druhý septembrový víkend plánujeme turnaj v Kyjove. Prosím rodičov, aby si čas usporiadali tak, aby sa mohli všetky dievčatá zúčastniť sústredenia. Na turnaj už urobíme výber podľa výkonnosti a prístupu k tréningu. Prípadne urobíme nejakú internú kvalifikáciu. Predpokladám, že zoberieme max. 14 dievčat.“