Staršie mini potvrdili rolu favorita

18.11.2021 21:38

Odložené súťažné zápasy 2. kola sa nám podarilo odohrať netradične v stredu v Budatíne, kde sme privítali dievčatá z klubu TYDAM UPJŠ Košice, ktoré zbierajú basketbalové skúsenosti. Oba zápasy skončili jednoznačnými víťazstvami našich dievčat.

BKM Žilina – TYDAM UPJŠ Košice 50:00 (80:08) (31:00,26:00,16:08,07:00)
Fauly: 5 – 9    TH: ZA 16% (1/6) / KE 0% (0/2)
Rumanová 18, Koristová 15, Šmihovská 9, Harantová a Rybárska po 8, Koporcová a Kubošová po 6, Jaroščiaková, Trnovcová, Lipovská, Koscelníková, Matejíčková po 2,Kubelová, Krššáková
VIDEO ZÁZNAM

BKM Žilina – TYDAM UPJŠ Košice 66:16 (87:16) (20:08,27:00,16:08,24:00)
Fauly: 11 - 10  TH: ZA 50% (3/6) / KE 23% (3/13)
Rumanová a Šmihovská 22, Lipovská 9, Harantová 8, Jaroščiaková, Kubelová po 6, Trnovcová a Koscelníková po 4, Rybárska, Matejíčková, Krššáková  po 2, Koporcová, Kubošová
VIDEO ZÁZNAM

Hodnotenie trénera:
Dievčatá sa stretli so súperom, ktorý ešte len zbiera zápasové skúsenosti, preto to bola pre naše dievčatá vhodná príležitosť skúšať veci z tréningov, nebáť sa driblovať a zakončovať. Potešilo nasadenie celého družstva, ktoré sa do súperiek pustili a nedarovali im žiadnu loptu zadarmo. Nebáli sme sa driblovať, doskakovali sme a každá sa poctivo vracala do obrany. Kedže sa prvý zápas oficiálne skončil už v prvom polčase, kde sme dosiahli rozdiel 50b, prvýkrát sme si mohli vyskúšať obranu až od polovice. Zároveň sme dievčatám sťažili druhý polčas, kedy mohli driblovať až v útočnom pásme od trojky. Skúšame to aj na tréningu v rámci uvoľňovania sa, ale teraz si to dievčatá zažili s reálnymi obrancami. Zo začiatku sme strácali lopty, neskôr sme aj porozmýšľali, komu nahráme. Určite dobrá škola pre celý tím.
Druhý zápas sa niesol v podobnom duchu avšak už bez Emky. Dievčatá spočiatku boli zas hlavami kdesi inde a podceňovali súpera pri bránení, čím sme súperovi dovolili obstreľovať náš kôš. Som rád, že sme sa skoro vrátili späť do zápasu a súperovi opäť utiekli o viac ako 50b.
Každý zápas je pre tím dôležitý, aj takýto - s menej skúsenejším súperom. Každým zápasom zbierame nové skúsenosti, ktoré na tréningu nikdy dievčatá nezískajú. Zahrali si dostatočne všetky hráčky. Veľa dievčat svojim výkonom a nasadením prekvapilo, od iných sme to očakávali. Takéto osobné výkony by sme si predstavovali v každom zápase, aj so skúsenejším súperom. Teší ma, že každá hráčka sa snažila zakončovať a obzvlášť, že sa mohla každá radovať z premeneného koša. Gratulujem Lucke k prvým košom! Mrzí zranenie Lei, prajeme skoré uzdravenie!

Hodnotenie asistentky trénera:
Zápasy, ako aj dievčatá budem hodnotiť spoločne a nie menovite, pretože všetky podali veľmi kvalitné výkony. Veľmi ma potešilo, že v oboch zápasoch dievčatá nezaspali na vavrínoch a k hre pristúpili zodpovedne hneď od začiatku. Vyvíjali sme na súperky tlak v obrane a podarilo sa nám získať veľa lôpt z driblingu a aj v útočných doskokoch. Dievčatá dostali výzvu, že každý si dá v zápasoch aspoň jeden kôš, čo sa aj podarilo. Bolo vidieť, že všetky chcú túto výzvu dosiahnuť. Milo ma prekvapili tie, ktoré sa doposiaľ výrazne herne neprejavovali. Ukázali, že vedia aj ony zabojovať a aj úspešne premeniť strely na kôš. Už sa nespoliehali na šikovnejšie hráčky, ktoré vedia jednotlivé päťky potiahnuť, keďže aj ony boli striedané počas zápasov. Rovnako aj tie šikovnejšie hráčky podali ešte lepšie výkony. Mala som pocit, že sme do zápasov nastúpili s úplne novým družstvom. O to väčšia radosť, keď vidíme, že v tréningovom procese pomaly napredujú, zlepšujú sa a vedia to použiť v zápasoch.
Nakoľko sme mali značnú hernú presilu nad súperkami z Košíc, a v prvom zápase sme rozdiel 50 bodov získali už pred polčasom a v druhom zápase v tretej štvrtine, museli sme zmeniť bránenie až od polovice a dievčatám sme prikázali hrať bez driblingu. Teraz sa museli viac uvoľňovať a nabiehať si pre nahrávky. Museli začať rozmýšľať, komu pôjde nahrávka, zdvihnúť hlavu, aby si spravili prehľad postavenia spoluhráčok na ihrisku, taktiež viac zapojiť pivotovanie. Chvíľu trvalo, kým nabehli na správny systém hry, keďže to bola pre ne tak trochu novinka, lebo sme to doteraz v zápasoch neaplikovali, ale poznajú to z tréningov. Zo začiatku reakčná rýchlosť štýlu „hoď a bež“ bola malá, teda ak vôbec dáka bola. Dievčatá pochopili, že pokiaľ hneď po nahrávke nevybehnú a nebudú si pýtať loptu, tak súperky nás dobehnú a môžeme prísť o loptu. Určite sa našli aj chybné akcie, pri ktorých sme stratili lopty, ako dvojitý dribling, kroky, nahrávky priamo súperkám do rúk, nepodarené vyhodenia z autu, ťažký obranný doskok, alebo zbytočné fauly, ale celkovo hodnotím zápasy veľmi pozitívne a k zaslúženým víťazstvám GRATULUJEM! Taktiež oceňujem, že šikovné Košičanky počas celej doby statočne bojovali, nevzdali to a snažili sa nám hru komplikovať, aby sme to nemali príliš jednoduché.

(LKO, ZKU)

 

Späť