Víťazná príprava U12 s Popradom

13.10.2014 03:31

V sobotu 11.10. si naše staršie minižiačky zmerali sily v priateľských zápasoch s rovesníčkami z Basketbalovej akadémie Poprad. Naše dievčatá podali v Závodí obetavé výkony a po zápasoch sa tešili z víťazstiev.

BKM Žilina – BAMP Poprad    81:08 (15:00,30:04,16:02,20:02)
F: 12/11                TH: Žilina 25% (1/3)
Boženíková 16b, Kubíková S. a Tarabíková po 10b, Bergerová a Gavláková po 8b, Strážovcová 6b, Košťálová a Tlacháčová po 4b, Frolová 3b, Halamová, Kubíková L., Michnáčová, Pekárová , Sedláčková a Váňová po 2b, Hrbáňová, Kocúrková

BKM Žilina – BAMP Poprad    35:20 (04:07,08:05,14:02,09:06)
F: 13/10                TH: Žilina 17% (1/5)
Kubíková S. 8b, Boženíková a Tlacháčová po 4b, Bergerová, Frolová, Gavláková, Halamová, Hrbáňová, Machárová, Michnáčová, Strážovcová a Tarabíková po 2b, Pekárová 1b, Košťálová, Kocúrková, Kubíková L., Sedláčková, Váňová

Hodnotenie trénera:
"Zápasy s Popradom mali vyslovene priateľský charakter a cieľom bolo v týchto zápasoch dať šancu zahrať si všetkým dievčatám, aby nazbierali potrebné zápasové skúsenosti a čim skôr sa zaradili do družstva. Pre zranenie či chorobu nenastúpila Nikol a kapitánka Emmka a tak sa v zápasoch spolu vystriedalo 18 dievčat. Väčšiu minutáž dostávali nové dievčatá, ktoré sa len nedávno pripojili k družstvu z prípravky a dievčatá, ktoré v súťažných zápasoch hrávajú kratšie a od ktorých sa očakávalo, že naše družstvo v priateľských zápasoch potiahnu. To sa aj naplnilo a veľmi milo ma prekvapila svojim nasadením Simča, Maruška, Emka P. a Lucia V. Simča odohrala svoj najlepší zápas a som veľmi rád, že konečne ukázala, čo vie. Aj nové dievčatá sa ukázali v dobrom svetle. Lucka H. pôsobila na ihrisku sebaisto a na Ivanke, ktorá odohrala svoje prvé zápasové minúty, tiež nebolo badať žiadny strach. Baby hrali s radosťou z basketbalu a v dvojzápasoch s Popradom bodovalo 17 dievčat z osemnástich, čo musí potešiť každého trénera!

Zvlášť gratulujem Ivanke k prvému basketbalovému košu!

Do zápasov nastúpila po ročnej zápasovej pauze Barbi, ktorá sa tiež neunavne snažila, ako aj Ninka, ktorá sa nedávno odsťahovala do Piešťan a v našom družstve je na hosťovaní.

Skúsenejšie dievčatá dostali v druhom zápase odo mňa iné úlohy, na aké sú zvyknuté a mali sa snažiť tvoriť hru, loptu viac podržať a vypracovať šance pre ostatné dievčatá. Tieto úlohy si najlepšie plnili Tamarka B., na ktorej nebolo badať dvojtýždňovú maródku a potešil aj výkon Sandry, ktorá hrala v pohode a pri hre sa snažila rozmýšľať.

Celkový výkon družstva považujem za kolektívny a som s ním spokojný. Pochvalu si zaslúžia všetky dievčatá. Mrzí ma len, že niektoré baby nepochopili to, čo som od nich požadoval a za každú cenu chceli dať kôš a "hrať na výsledok", nie kolektívne, čo absolútne priroritou najmä v druhom zápase nebolo. 

Ďakujem družstvu z Popradu, že si našlo čas a prijalo pozvanie na priateľské zápasy, rodičom za povzbudzovanie a pomoc s odvezením súpera zo stanice a späť, ako aj všetkým, ktorí sa organizačne podielali na zápase." 

Fotogaléria zo zápasov

MVP štatistika na stiahnutie

(LKO)

Späť