Žiačky na turnaji v Nitre

03.10.2021 22:56

Žiačky (roč.2008) z Basketbalového klubu mládeže odohrali v Nitre v rámci prípravného turnaja pred sezónou 3 zápasy s bilanciou 2 prehier a jedného víťazstva.

ŠKP 08 Banská Bystrica – BKM Žilina 50:42 (10:10,04:11,24:06,14:13)
Vecchio 10, Macuchová 8, Rzeszotová 7, Šmihovská 6, Ondrašinová 4, Šlosárová 4, Ochodničanová 1
Fauly: 13/12,   TH: BB 4/2 - ZA 23/8

MBK Ružomberok – BKM Žilina 116:13 (38:02,27:05,16:02,35:04)
Rzeszotová 4, Vecchio 2, Molčíková 2, Šlosárová 2, Macuchová 2, Šmihovská,  Ondrašinová, Ochodničanová, Dupkalová, Fraňová, Čačková
Fauly:  10/8,   TH: RK 5/2 - ZA 14/1

BKM Junior Nitra – BKM Žilina 50:55 (14:12,09:15,16:15,11:13)
Rzeszotová 16, Šmihovská 14, Macuchová 9, Šlosárová 6, Korenková 4, Vecchio 4, Ondrašinová 2, Dupkalová, Fraňová, Molčíková
Fauly: 8/18,   TH: NR 20/11 - ZA 11/3

FOTOGALÉRIA

Hodnotenie trénera:
„V prvom rade treba povedať, že turnaj bol výborne obsadený. Všetky súperky sa pravdepodobne prebojujú na finálový turnaj MS. Nám chýbali v zostave 3 skúsené hráčky a navyše sa hneď v úvode zranila naša kľúčová podkošová hráčka. Našťastie turnaj so sebazaprením odohrala. V sezóne sme zatiaľ odohrali len 3 zápasy, chýba väčšia herná istota, ale počas turnaja sa to postupne zlepšovalo.
V prvom zápase s BB sme si na súperov návrh vyskúšali voľné striedanie so 7 hráčkami. Ukázalo sa však, že na to fyzicky nemáme. Ale myslím si, že v plnej zostave a pri predpísanom striedaní je to pre nás poraziteľný súper. Pokiaľ sme fyzicky vládali vyhrávali sme (na polčase o sedem bodov), v tretej štvrtine sme fyzicky odpadli a súper získal rozhodujúci náskok. V štvrtej štvrtine sme to nevzdali, a dotiahli sa na 5 bodov, ale v závere nám už došli sily a súper náskok zvýšil.
V druhom zápase s RK sme vedeli, že súper je jasne lepší vo všetkých smeroch (výrazne dominuje na celom Slovensku), dali sme preto príležitosť všetkým našim hráčkam. Tomu potom zodpovedal aj výsledok. Stratili sme až 58 lôpt, bežne to býva tak 25-30.
V treťom zápase sme sa stretli s domácou Nitrou, ktorá bola jasným favoritom, doteraz sme s ňou vždy prehrali. Zápas však mal prekvapujúci priebeh, takmer stále sme viedli a boli sme lepším tímom. V závere súper otočil a 2 minúty pred koncom išiel do 1-bodového vedenia. Dokázali sme však kontrovať sériou 3 košov a nakoniec sme sa tešili z prvého víťazstva v sezóne.
Celková úspešnosť streľby z hry bola len 25%, čo je určite málo, ani 25% úspešnosť TH nie je uspokojivá. Treba však povedať, že to spôsobil zápas s RK (z hry 11%, TH 7%), kde sme nevládali hlavne fyzicky, čo sa potom odrazilo v úspešnosti streľby. V ostatných zápasoch sme strieľali solídne. Veľké diery máme v obrane pri pokrývaní rozohrávky súpera, neskoro reagujeme a dostávame z toho lacné koše. Súvisí to s chýbajúcou hernou praxou.
Som veľmi rád, že sme mohli zohrať ďalšie 3 ťažké zápasy. Dohromady sme ich v príprave zohrali len 5 (potrebovali by sme tak 8-10), ale viac nám covid nedovolil. Celkovo sme na turnaji obsadili 4.miesto, ale od 2.miesta nás delilo len horšie skóre. Dievčatá hrali to, na čo momentálne v danej zostave a zdravotnom stave máme, za prístup a úsilie si zaslúžia veľkú pochvalu. Chýba nám väčšia vyhratosť, ale verím, že počas sezóny budú naše výkony rásť. “