Bojovné výkony mladších žiačok nestačili na Krnovčanky

17.04.2016 23:49

Dievčatá roč.2003 z Basketbalového klubu mládeže v Závodí privítali v poslednom kole severomoravskej regionálnej súťaže dievčatá z Krnova. Po bojovnom výkone obidva zápasy prehrali, ale boli súperovi podstatne vyrovnanejším súperom ako v zápasoch vonku, kde dvakrát vysoko prehrali.

BKM Žilina – TJ Loko Krnov  35:55 (12:12,04:18,08:09,11:16)
Tarabiková-7, Šubertová- 4, Machárová- 4, Derkitsová-4, Košťálová-4, Kubíková-4, Horváthová-3, Váňová- 3, Bergerová-2, Pekárová
Fauly: 30 - 19     TH: ZA 18/5 – 28%,   Kr 31/9 – 29%

BKM Žilina – TJ Loko Krnov  48:56 (17:11,08:16,08:18,15:11)
Váňová- 12, Horváthová-9, Tarabíiová-5, Šubertová- 4, Machárová- 4, Bergerová-4, Pekárová-4, Derkitsová-2, Košťálová-2, Kubíková-2
Fauly: 22 - 20     TH: ZA 25/8 – 32%,   Kr  25/8 – 32%

Hodnotenie trénera:
 „ Vonku sme s týmto súperom vysoko prehrali (96:20 a 73:27), takže sme do zápasu išli s rešpektom. Nakoniec však veľa nechýbalo, aby sme 2.zápas otočili v náš prospech. Myslím, že to bolo spôsobené viacerými vecami : až na BajuPeťu H sme hrali v najsilnejšej zostave, v malej telocvični nemohol súper dobre uplatniť svoj rýchly prechod do útoku, zvýšili sme agresivitu v obrane, všetky hráčky príkladne bojovali a dokázali sme si už vytvárať šance aj po nacvičených kombináciách. O našom dobrom výkone najviac hovorí sklamaný výraz trénerky, ktorá si zápasy určite predstavovala oveľa jednoduchšie.
V prvom zápase nám súper po vyrovnanej 1.štvrtine odskočil po našom prestriedaní a náskok si už v 2.polčase postrážil. Druhý zápas bol podstatne dramatickejší. Po našom jasnom vedení v 1.štvrtine sa súper spamätal, zápas otočil a do poslednej štvrtiny išiel s 12-bodovým náskokom, ale dievčatá to nevzdali, stiahli priebežne až na 4 body a súper len s vypätím všetkých síl náš nápor odrazil a nakoniec sa veľmi tešil z ťažko vybojovaného víťazstva. Potešilo ma, že sme nezaostali ani kondične a v závere sme ešte dokázali zápas zdramatizovať.
Za súperom sme nezaostali ani v TH (30%:30%) a pozitívne je tiež, že všetky hráčky dokázali skórovať z hry. V oboch zápasoch spolu sme získali v poli až 63 lôpt, doskočili 55 lôpt v útoku, vystrelili až 184-krát na kôš súpera, čo hovorí o našej veľkej aktivite a vyrovnanom priebehu zápasov. Trpíme hlavne na veľa stratených lôpt, hrubé chyby v obrane a nedostatočnú úspešnosť streľby z hry (19%).
Celkovo som s výkonom veľmi spokojný. Nevieme si síce ešte v útoku poriadne prihrať, stále strácame veľa lôpt pri rozohrávke, lebo nevieme prihrať hráčovi do pohybu, dostávame lacné koše, lebo neskoro zaujmeme obranu a pod., ale predsa už vidno zlepšenú organizáciu hry. Samozrejme hráči, ktorí chodia málo na tréning v tom majú ešte chaos, z čoho niekedy vyplýva zmätok a zbytočné straty lopty.“

Jednotlivci:

Tamča K. – stále sa zlepšuje, pomohla pri vynášaní lopty, veľa stratených lôpt, chýba väčší prehľad,  Lucia – 1.zápas jej moc nevyšiel, ale v druhom sa výrazne zlepšila, nízka úspešnosť streľby, výborný útočný doskok aj hra v poli, najviac bodov MVP, Iva – veľa nabehá, príkladne bojuje, málo doskokov,  málo získaných lôpt, chýba väčší prehľad v hre,  Sima – solídny výkon, dobre chápe systém a číta hru, ale zatiaľ chýba zakončenie, musí popracovať na technike streľby, málo doskokov, málo získaných lôpt, Lenka – výrazne pomohla na doskoku a bola príkladom bojovnosti, žiadna loptu pre ňu nebola stratená, Emma najlepší kariérny výkon pod mojím vedením, spolu s Lenkou najlepší výkon na obrannom doskoku, pri jej výške pozoruhodné doskakovanie (celkovo s Emou 3.najlepšia), naša najfaulovanejšia hráčka, výrazne zvýšila aktivitu, začala vnikať a využívať svoje technické prednosti, treba zlepšiť TH, Peťa T – celkovo veľmi dobrý výkon, veľmi dobrá úspešnosť streľby, zbytočné fauly, chýba väčšie sebaovládanie, Nika – solídny výkon, znížila počet zbytočných faulov, výborný výkon v obrane, Ema – solídny výkon, zbytočné fauly, nízka početnosť striel, Tamča B. – výborný výkon v poli, najviac získaných lôpt, zlepšila útočný doskok."