Dobré výkony žien však na víťazstvá nestačili

13.10.2020 22:31

Družstvo žien z Basketbalového klubu mládeže nastúpilo v druhom dvojkole 1.ligy žien vonku proti družstvám Serede a Nitry. Napriek dobrému výkonu však neuspelo a pripísalo si 2 prehry.

BK Lokomotíva Sereď U23W -  BKM Žilina  56:47 (08:08,19:16,18:19,11:04)
Praženicová-11, Rajčanová-10, Slavíková-8, Muráňová-6, Szemanová-5, Gondová-4, Zvaríková-2, Soliarová-1, Rádiková,  Šošková

Fauly: 18/20, TH : Se 16/10 – ZA 15/8

BKM JUNIOR UKF Nitra -  BKM Žilina  66:53 (16:11,11:17,16:12,23:13)
Gondová-14, Praženicová-12, Zvaríková-9, Slavíková- 7, Rajčanová-6, Szemanová-3, Šošková-2, Rádiková, Muráňová

Fauly: 15/15, TH : NR 12/8 – ZA 7/4

Hodnotenie trénera:
V obidvoch zápasoch sa bohužiaľ prejavil začínajúci dopad pandémie, niektoré naše hráčky boli v karanténe. Na zápasy sme nastúpili v sobotu s 10 a v nedeľu len s 9 hráčkami. Súperky mali vždy 12 hráčok, čo sa prejavilo vždy v závere zápasov.   

Do prvého zápasu vstúpili naše dievčatá veľmi dobre. Hrali sme zo zaistenej obrany a držali bodový kontakt zo súperom. Po zlých skúsenostiach z domácich zápasov sme venovali veľkú pozornosť vstupu do tretej štvrtiny, ktorý nám tentoraz vyšiel, dokonca sme túto štvrtinu aj o bod vyhrali. V poslednej štvrtine sme prvé štyri minúty ešte držali krok so súperom, ale potom sme sa už nedokázali presadiť v útoku, chýbali nám sily.

V druhom zápase sme nastúpili v krásnej mestskej športovej hale s maximálnymi

rozmermi pre basketbal, čo vzhľadom k nášmu počtu neveštilo nič dobrého. Súper sa do nás hneď od začiatku zahryzol a hral vysunutú obranu. Naše hráčky si s tým však výborne poradili. Prvé 3 štvrtiny sme hrali výborný, rýchly a bojovný basketbal. V štvrtej štvrtine nám už došli sily, v obrane sme nestíhali pokryť streľbu z perimetra a výsledkom boli 3 úspešné trojky súperiek.

Dievčatá však ukázali v oboch zápasoch veľkú bojovnosť a zlepšenie zvlášť pri vstupoch do druhého polčasu. V nedeľnom zápase sme podali v prvých troch štvrtinách zatiaľ najlepší výkon v tejto sezóne. Musíme sa ešte zamerať na záverečnú fázu zápasov. 

(HLA)

Späť