Boj v Ružomberku o postup na majstrovstvá SR zvládli Žilinčanky

15.02.2014 15:08

V sobotu 15.2.2014 pokračovala oblastná súťaž 7.kolom v Ružomberku, kde naše staršie minižiačky bojovali s domácimi dievčatami o druhé postupové miesto na finálový turnaj - Majstrovstvá SR. Naše dievčatá nenechali nič na náhodu, bojovali a oba zápasy vyhrali. Oslabené Ružomberčanky neboli ľahkým súperom a držali krok s našimi dievčatami celý prvý zápas až do poslednej štvrtiny, kde nastal výrazný zlom. Staršie minižiačky sú tak ďalším družstvom, ktoré bude reprezentovať náš klub na májových majstrovstvách SR. Dievčatá,gratulujeme!

MBK Ružomberok - BKM Žilina   41 : 56 (13:06,13:17,11:11,04:22)
Ďuranová 19b, Gažiová 14b, Gašpieriková 8b, Gavláková a Rajčanová po 4b, Káčerová 3b, Chovancová a Tomiczková po 2b, Buchelová, Buryová, Derkitsová, Papajčíková a Vojtušová

MBK Ružomberok - BKM Žilina   35 : 63 (02:18,04:22,19:08,10:15)
Ďuranová 19b, Gašpieriková 12b, Gažiová 8b, Rajčanová a Tomiczková po 6b, Gavláková 4b, Buryová 3b, Buchelová a Vojtušová po 2b, Káčerová 1b, Derkitsová, Chovancová , Papajčíková

Hodnotenie trénera:
„V prvom zápase sme mali spočiatku veľký problém zvyknúť si na pružnú plexisklovú konštrukciu košov a naša streľba bola veľmi nepresná. Naopak súper mal vysokú úspešnosť streľby a tvrdo trestal takmer každú našu chybu v obrane. Postupne sme sa však zlepšovali a v závere súperovi akoby došli sily. Prejavil sa náš vyrovnanejší káder. Druhý zápas bol už jasne od začiatku pod našou kontrolou, keď sme dobre napádali rozohrávku súpera už na jeho polovici a strieľali ľahké koše.
Potešiteľné je, že oproti domácim zápasom s týmto súperom sme sa posunuli dopredu a výsledky boli tentoraz jasnejšie. Hrali sme pritom so všetkými 13 hráčkami.
Z jednotlivcov sa strelecky zaskvela Táňa Ďuranová, dobre jej sekundovali Betka Gažiová a Vanesska Gašpieriková. V obrane odviedli veľké penzum práce hlavne Natálka Rajčanová, Adelka Tomiczková a Evka Káčerová, ktorá výborným pohybom dokázala eliminovať najnebezpečnejšiu hráčku súpera. Mimoriadnu pochvalu si zaslúži Saška Gavláková, ktorá nám prišla pomôcť napriek dlhodobým zdravotným problémom s kolenami a svojím herným prehľadom významne prispela k veľkému úspechu nášho klubu. 
Všetky dievčatá ukázali veľké srdce a veľkú túžbu po víťazstve a to považujem za rozhodujúci faktor pre tieto 2 slávne víťazstvá. Ružomberok vždy patril a stále patrí k baštám slovenského ženského a dievčenského basketbalu. V Ružomberku sa určite nikdy nevyhrávalo ľahko a už vôbec nie tak jednoznačne.
Už po 2 rokoch od založenia klubu v roku 2012 sme sa dokázali s dvomi družstvami kvalifikovať medzi 6 najlepších tímov na Slovensku, čo je skutočne až neuveriteľná success story. Zároveň to však hovorí aj o celkovo klesajúcej úrovni dievčenského basketbalu na Slovensku.Je málo družstiev, chýba konkurencia.“

Štatistika:
Úspešnosť streľby: 1.zápas 22% (24/110), 2.zápas 226% (28/126)
Úspešnosť trestné hody: 1.zápas 57% (8/14), 2.zápas 28% (5/18)
Získané / stratené lopty: 54/86
Doskoky obrana / útok: 32/79

Fauly + / fauly -: 28/47

FOTOGALERIA

(PGE)

 

Späť