Domáca neporaziteľnosť starších minižiačok v súťaži skončila

05.02.2014 14:58

V prvý februárový deň privítali naše staršie minižiačky v prvom dvojkole odvetnej časti regionálnej súťaže na domácej palubovke vedúce a dosiaľ neporazené družstvo z Banskej Bystrice a v oboch zápasoch jasne súperovi podľahli. Boli to však lepšie výsledky, aké sme uhrali u súpera, takže určitý kvalitatívny posun bol viditeľný.
Naše družstvo však napriek týmto dvom prehrám stále drží 2.miesto v tabuľke a má veľké šance postúpiť na majstrovstvá Slovenska. Rozhodne sa o 2 týždne na pôde tabuľkového suseda v Ružomberku. Naše družstvo potrebuje jeden zápas vyhrať, aby si zabezpečilo definitívu postupu.

BKM Žilina - ŠKP 08 Banská Bystrica 25:50
Gažiová–10, Gašpieriková-6, Chovancová-6, Rajčanová-2,  Vojtušová-1, Buryová, Káčerová, Tomiczková, Papajčíková, Buchelová, Derkitsová  

BKM Žilina - ŠKP 08 Banská Bystrica 12:57
Gažiová–5, Káčerová-2, Tomiczková-2, Chovancová-2, Buryová-1, Rajčanová,  Gašpieriková, Papajčíková, Buchelová, Derkitsová, Vojtušová

Hodnotenie trénera:
„V prvom rade treba povedať, že sme hrali s vynikajúcim súperom a podľa mňa s vážnym ašpirantom na titul majstra Slovenska. Hral výborne a veľa nám toho nedovolil. Napriek tomu, že ofenzíva je spravidla našou silnou zbraňou, tentoraz sme sa presadzovali len veľmi ťažko. Súper dominoval prakticky vo všetkých herných činnostiach. Až príliš bolo vidno, že hráme súťaž len prvý rok. Dievčatá sa snažili, ale na súpera jednoducho nestačili. Na ich ospravedlnenie však treba povedať, že náš hlavný rival Ružomberok prehral s BB ešte vyššie a v jednom zápase strelil len jeden bod z trestných hodov, t.j. nedosiahol ani len jeden jediný kôš z hry.
V Banskej Bystrici je dlhodobá tradícia dievčenského basketbalu, družstvá vznikajú z výberu hráčok. U nás dievčatá žiadnym výberom neprešli, sme naopak radi, že ich máme dosť aspoň na jedno družstvo v každej kategórii. Napriek tomu však pevne verím, že výkonnostný rozdiel sa bude postupne zmenšovať a o 1-2 roky už budeme tohto súpera vážne trápiť. Navyše nám chýbali niektoré dôležité hráčky pre chorobu. Inokedy lavičkové hráčky museli ukázať, čo v nich je a odohrať podstatne viac zápasových minút ako sú zvyknuté.
Našim hráčkam určite nemožno uprieť snahu, nikto však mimoriadne nevynikol ani nesklamal. K tomu, aby sme mohli hrať s BB vyrovnanejšiu partiu, musíme predovšetkým zlepšiť rozohrávku zo štandardných situácii, zvýšiť individuálne majstrovstvo pri vedení lopty a naučiť sa rozohrávať proti zónovému pressingu.“

(PGE)
 

Späť