Dramatické a vyrovnané zápasy starších minižiačok v Prievidzi

19.01.2014 16:29
Naše staršie minižiačky nastúpili v 5.dvojkole slovenskej regionálnej súťaže v Prievidzi proti veľmi silnému súperovi, ktorý hrá mimo súťaž, pretože viaceré hráčky sú nar. 2001. Dievčatá zohrali dva dramatické zápasy. V prvom viedli celý zápas, ale v závere sa strachovali o víťazstvo. V druhom zápase viedli po 3.štvrtinách o 5 bodov, ale 11 sekúnd pred koncom zápasu o víťazstvo prišli.
 
BK Prievidza mládež - BKM Žilina 26:30 (03:12,06:02,07:10,10:06)
Gašpieriková-8, Tomiczková-6, Rajčanová-4, Chovancová-4, Papajčíková-4, Šobíchová-4, Ďuranová, Káčerová, Derkitsová, Búryová
 
BK Prievidza mládež - BKM Žilina 32:31 (12:10,08:09,04:10,08:02)
Gašpieriková-8, Papajčíková-6, Búryová-4, Rajčanová-4, Tomiczková-2, Chovancová-2, Šobíchová-2, Káčerová-2, Derkitsová, Vojtušová, Ďuranová
 
Hodnotenie trénera: 
„Súper mal výraznú výškovú prevahu. V podstate každá naša hráčka mala o pol hlavy vyššieho obrancu. Prejavilo sa to hlavne pri útočnom doskoku, ktorý je inokedy našou silnou zbraňou. Naše hráčky boli síce väčšinou individuálne vyspelejšie, ale súper to eliminoval tým, že nebránil osobne po celom ihrisku, ale stiahol sa najprv na polovicu a potom pod svoj kôš. Tým nám nedovolil tzv. ľahké koše z protiútokov, prípadne útočných doskokov. Koše sme dosahovali hlavne streľbou zo strednej vzdialenosti.
Obávali sme sa fyzických stretov so staršími a urastenejšími súperkami, ale na naše milé prekvapenie sa zápas hral veľmi slušne, obojstranne takmer bez faulov, za čo patrí súperovi vďaka. Veľmi dobrý výkon podali aj rozhodcovia.
Navyše nám chýbala naša najlepšia strelkyňa Betka Gažiová a dlhodobo zranená Saška Gavláková. So sebazaprením (zranená noha) hrala aj Miška Búryová, patrí jej za to veľká vďaka.
Napriek tomu sme zahrali dva dobré, vyrovnané zápasy, ktoré nás zase posunuli dopredu. Opäť sme podali kolektívny výkon. Začínajú sa už presadzovať aj menej skúsené hráčky ako Sima Derkitsová a Evka Káčerová
Z jednotlivcov sme sa opierali hlavne o Vanessku Gašpierikovú a Adelku Tomiczkovú. Výborný výkon podala aj Saška Šobichová. Životný výkon podala v útoku Zuzka Papajčíková. Gratulujeme Evke Káčerovej, ktorej sa podarilo streliť svoj prvý súťažný kôš.“ 

(PGE)
 

 

Späť