Mladšie mini víťazne v Ružomberku

30.11.2013 14:05

Naše najmladšie družstvo v oblastnej súťaži sa v sobotu 30.11.2013 predstavilo na palubovke v Ružomberku, kde sme odohrali dva súťažné zápasy 3.kola oblastnej súťaže s Banskou Bystricou a s domácim Ružomberkom. Všetci sme čakali povinné víťazstvá, ale domáce nás veľmi zaskočili svojou bojovnosťou a prechádzka ružovou záhradou to pre naše dievky vôbec nebola.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica - BKM Žilina  08:56  (04:18,00:17,04:06,00:15)
Bergerová a Gavláková po 14b, Horváthová 11b, Váňová 5b, Košťálová a Strážovcová po 4b, Frolová a Kubíková po 2b, Fabrici, Gabrišová, Halamová, Hrbáňová a Sedláčková

MBK Ružomberok - BKM Žilina  30:32  (06:12,06:05,04:09,14:06)
Gavláková 14b, Bergerová a Horváthová po 4b, Sedláčková 3b, Košťálová, Strážovcová a Váňová po 2b, Gabrišová 1b, Fabrici, Frolová, Halamová, Hrbáňová a Kubíková

Hodnotenie trénera:
"Do Ružomberka sme cestovali s jasným cieľom - vyhrať oba zápasy. Naše družstvo bolo oslabené o niektoré dievčatá, ktoré sa z účasti na zápasoch ospravedlnili zo zdravotných dôvodov. K družstvu sa tak opäť pripojili dievčatá z prípravky, ktoré aspoň takýmto spôsobom získavajú nové zápasové skúsenosti: Terka, Peťka, Lucka a vekovo najmladšia hráčka na turnaji Ninka (31.12.2005). Naše slečny si proti Bystrici hrali svoju hru. Boli sme úspešní v doskakovaní pod súperovým košom a vypracovali si kvantum šancí na skórovanie. Oproti predchádzajúcim vzájomným zápasom sa nám však strelecky moc nedarilo a úspešnosť streľby bola 30%. Taktiež sme v zápase stratili veľké množstvo lôpt, pretože sa nehýbeme a stojíme za hráčom! Aj napriek tomu si pochvalu za zápas s Bystricou zaslúži celé družstvo, ktoré sa veľmi snažilo. Vyzdvihnúť musím výborný výkon Tamarky Bergerovej, Ninky Gavlákovej a Emmky Horváthovej, ktoré družstvo vo svojich štvrtinách ťahali.
Zápas s Ružomberkom mal byť aj napriek zapojeniu nových dievčat do družstva v našej réžii, ale domáce družstvo nás zaskočilo svojou väčšou bojovnosťou a obrovskou chuťou podať čo najlepší výkon. Aj keď sme boli basketbalovo technickejší, môžem povedať, že sme sa celý zápas trápili a svedčia o tom aj dve prehrané štvrtiny. Neuvoľňovaním sa našich hráčok a stánim za obrancom sme strácali jednu loptu za druhou, predovšetkým z rozohrávky. Naše vysoké hráčky nestíhali poriadne brániť súperky a v útoku počas celého zápasu nedoskočili žiadnu loptu! To sa nám nestalo ani pred rokom, keď sme s basketbalom začínali proti chlapcom! 37 stratených lôpt, len 5 doskokov v útoku a 8 v obrane bolo našou veľkou slabinou! Pred poslednou časťou hry sme mali 10 bodový náskok, o ktorý sme veľmi rýchlo prišli a súper dve minúty pred koncom zápas vyrovnal (28:28). Obával som sa toho, že sa naše malé slečny opäť psychicky zrútia. Pomohol nám však oddychový čas súpera a podobné dramatické zápasy spred týždňa v Trnave, kde sa dievčatá presvedčili, akú významnú úlohu v športe hrá psychika. Naše baby chceli vyhrať a zabojovali! V dôležitom závere hry zabrala konečne Baja a dokázala si ubrániť najlepšiu hráčku domácich, ktorá jej celý zápas robila problémy. Košom Emmky a ďaľším víťazným košom Tamarky B. sa naše žilinčanky mohli tešiť z ťažko vydretého víťazstva. Ružomberok nám ukázal, že vie zabojovať a má v kádri šikovné hráčky, ktoré herne napredujú a začínajú našim babám robiť problémy.
Zostavy boli pomixované tak, aby si zahrali aj dievčatá z prípravky, ktoré získavajú hernú prax a zvyšujú si basketbalové sebavedomie. Teší ma, že sa úspešne zapracovávajú do družstva, čo dnes potvrdila svojou hrou a nasadením Terka Frolová, ktorej zároveň gratulujem k prvému súťažnému košu! Prvé basketbalové minúty ma za sebou aj malá Ninka, vystreliť sa pokúsili aj Lucka a Peťka.
Na najbližších tréningoch sa opäť zameriame na doskakovanie, uvoľňovanie sa a pohyb hráčok, ako aj rozohrávke z outu.

Potešili aj rodičia, ktorí zabezpečili bezpečnú dopravu dievčat a v hojnom počte hnali naše dievčatá dopredu.

  Fotogaléria zo zápasov TU 
Osobná štatistika zo zápasu na stiahnutie TU

Úspešnosť streľby: 1.zápas 30% (26 z 88), 2.zápas 33% (14 z 42)
Úspešnosť trestné hody: 44% (8 z 18)
Získané / stratené lopty: 54/52
Doskoky obrana / útok: 15/31

Asistencie: 8

(LKO)

Späť