Mladšie minižiačky postúpili na Majstrovstvá Slovenska

08.05.2022 14:59

Mladšie minižiačky (roč.2011) z Basketbalového klubu mládeže odohrali v Dolnom Kubíne posledné súťažné zápasy regionálnej súťaže Stred sezóny 2021/2022. V oboch zápasoch zvíťazili a obsadili po základnej časti 1.miesto bez prehry s bilanciou 12:0.

ORAVA BasCats - BKM Žilina  22:51 (09:04,04:16,07:08,02:23)
Adamíková 18, Macúchová 12, Dubeňová, Koscelníková a Tolnayová po 5, Zajacová 4, Matejčíková a Štekláčová po 1, Čanigová, Figuli, Holániková, Majtánová
Fauly: 10 - 10   TH: DK 50% (2/4) - ZA 50% (4/8)
VIDEOZÁZNAM

ORAVA BasCats - BKM Žilina  22:39 (08:06,00:10,10:04,04:19)
Adamíková 13, Tolnayová 8, Dubeňová, Holániková a Macúchová po 4, Koscelníková, Matejčíková a Štekláčová po 2, Čanigová, Figuli, Majtánová, Zajacová
Fauly: 7 - 4   TH: DK 33% (2/6) - ZA 17% (1/6)
VIDEOZÁZNAM

Hodnotenie trénera:
„Nastúpili sme síce v takmer najsilnejšej zostave, ale o víťazstvo sme museli tuho bojovať. V oboch zápasoch rozhodla až posledná štvrtina. Hlavne naša prvá päťka zahrala podpriemerne, i keď treba povedať, že súper mal prvú päťku silnejšiu.
Po vysokých domácich víťazstvách sme si asi mysleli, že súperky si tie koše nahádžu samé. Slabo sme bránili, neskoro resp. vôbec sme nepristupovali k hráčkam a v útoku sme kopili veľa nepresných prihrávok a technických chýb. Dlho nám trvalo, kým sme sa rozbehli. Výsledky síce vyzerajú jednoznačne, ale sú trochu klamlivé, rozhodujúci náskok sme získali vždy až v poslednej štvrtine.
V oboch zápasoch sme postavili aspoň na chvíľu až 12 hráčok, z nich sa až 9 podarilo streliť kôš. Celkovo s hrou nie som spokojný, vidno, že máme málo nahratých zápasov, často neskoro reagujeme. Doplácame na to, že za celú sezónu sme odohrali len 12 súťažných zápasov, chýba nám väčšia herná prax. Snažili sme sa síce odohrať nejaké prípravné zápasy, ale stále je to veľmi málo. Sčasti je to covidom, sčasti tým, že v našej kategórii je celkovo málo družstiev.
Plánujeme ešte pred majstrovstvami odohrať 6 zápasov, ale hlavne poriadne potrénovať. S dnešným výkonom by sme na majstrovstvách veľa vody nenamútili.“