Mladšie žiačky zvalcovali Zvolen a postúpili na Majstrovstvá SR!

01.03.2015 13:45

Dievčatá roč.2002 z Basketbalového klubu mládeže v Závodí zavítali na palubovku Zvolena, priameho konkurenta v boji o postup na finalový turnaj o majstra Slovenska. Obidva zápasy po dobrom výkone s prehľadom vyhrali 86:36 a 71:19, po celý čas mali hru jasne v rukách. Týmito víťazstvami si už predčasne vybojovali miestenku vo 6-člennom finále majstrovstiev Slovenska. Dievčatám a trénerovi samozrejme gratulujeme!  

BK ZŠ Zvolen - BKM Žilina  36:86 (09:25,05:23,06:26,16:12)
Gažiová-23, Buryová-13, Gašpieriková-10, Tadesse-10, Gavláková-8, Ďuranová-7, Derkitsová-6, Chovancová-5, Rajčanová-4
Fauly: 23/16  TH: ZV – 17/6, ZA – 27/10 

BK ZŠ Zvolen - BKM Žilina  19:71 (02:13,02:15,11:21,04:22)
Ďuranová-17, Buryová-12, Gavláková-11, Rajčanová-10, Gažiová-10, Gašpieriková-8, Tadesse-3, Derkitsová, Chovancová
Fauly: 13/20  TH: ZV – 18/3, ZA – 13/3 

Hodnotenie trénera:
„I keď sme domáce zápasy s týmto súperom vyhrali, mali sme pred súperom potrebný rešpekt. Dobre sme sa pripravili, nič sme nepodcenili a napriek absencii zranených resp. chorých hráčok sme oba dôležité duely s prehľadom doviedli do víťaznému konca. Pre objektivitu treba povedať, že súper nastúpil prevažne s hráčkami roč. 2003. Mali sme teda fyzickú a výškovú prevahu. Súper bol síce behavý a fyzicky výborne pripravený, ale rozhodla naša väčšia zohratosť a herná vyspelosť jednotlivcov. Úspešne sme realizovali rôzne nacvičené kombinácie.
Na zápasy sme vycestovali len s 9 hráčkami, nakoniec sme to zvládli po každej stránke. Treba si uvedomiť, že Zvolen bol náš najväčší konkurent v boji o postup na majstrovstvá SR. Zodpovedným výkonom sme však žiadny zázrak nepripustili.
Z jednotlivcov nás v tomto dvojzápase ťahali najmä Táňa, Miška a Betka. Najviac doskočených lôpt mala Táňa, najviac získaných lôpt a prihrávok Natal. Najfaulovanejšou hráčkou bola Saška. Celý čas sne mali hru pod kontrolou a napriek absencii niektorých dôležitých hráčok, sme súpera jasne prevýšili. Aj niektorí súperovi fanúšikovia po zápase ocenili náš výkon. Betka navyše ukázala, že pri absencii štandardných rozohrávačok, môže úspešne zaskočiť aj na tomto poste. 
Pozitívne je, že všetky naše hráčky dokázali v dvojzápase skórovať. Solídna bola aj streľba z poľa (38%) a streľba TH (33%). Postupne sa nám začínajú vracať úsilie a trpezlivosť vložené do nácviku správnej techniky streľby.
Týmito víťazstvami sme splnili základný cieľpostup na finálový turnaj majstrovstiev Slovenska. Teraz nám už len zostáva zodpovedne sa pripraviť na tento vrchol sezóny, úspešne reprezentovať náš klub, mesto a ukázať celému Slovensku, čo sme sa za rok naučili.

(PGE)

Späť