Prehry mladších žiačok s lídrom súťaže

10.05.2015 17:40

Dievčatá roč.2002 z Basketbalového klubu mládeže v Závodí zavítali v poslednom dvojzápase dlhodobej časti súťaže na palubovku doteraz neporazeného lídra a suverénne najlepšieho tímu regionálnej súťaže dievčat z Banskej Bystrice.
Podľa očakávania oba zápasy hladko prehrali 21:64 a 21:84.  Súper nás prevýšil vo všetkých ukazovateľoch, ale hlavne mal širší a vyrovnanejší káder. Prejavila sa výrazná výšková prevaha a väčšie zápasové skúsenosti. Navyše našim dievčatám z rôznych dôvodov chýbali 2 najlepšie rozohrávačky, nastúpili len s 9 hráčkami proti 17 hráčkam súpera. S ubúdajúcimi silami sa to prejavilo hlavne množstvom stratených lôpt po nepresných prihrávkach a s tým spojených množstvom lacno inkasovaných košov.

ŠKP 08 Banská Bystrica - BKM Žilina 64:21 (10:04,20:03,17:07,17:07)
Gašpieriková-4, Káčerová-4, Buryová-3, Ďuranová-3, Gažiová–3, Chovancová-2, Tadesse-2, Derkitsová, Tomiczková
Fauly: 9/12     TH: BB – 14/6,   ZA – 12/2

ŠKP 08 Banská Bystrica - BKM Žilina 83:21 (22:06,22:10,22:01,17:04)
Káčerová-5, Gažiová–4, Tomiczková-4, Buryová-2, Derkitsová-2 , Ďuranová-2, Chovancová-2, Gašpieriková, Tadesse 
Fauly: 12/17     TH: BB – 19/7,  ZA – 10/3

Hodnotenie trénera:
„Nemali sme pred zápasom veľké oči. Doma sme s týmto súperom pred 2 týždňami tiež 2x vysoko prehrali. A to sme teraz nastúpili v ešte v slabšej zostave. Snažili sme sa hlavne eliminovať stratené lopty. Teda zlepšiť rozohrávku a prihrávky. Pokiaľ sme vládali aj sa nám to darilo, ale s ubúdajúcimi silami sme zase začali kopiť staré chyby.
Pozitívom je, že sa všetkým hráčkam proti veľmi dobrej obrane a výškovej prevahe súpera podarilo aspoň raz skórovať. Z jednotlivcov podala výborný výkon Evka, bol to jej asi doteraz najlepší výkon v kariére. Teší ma, že jej forma prichádza práve pred majstrovstvami.  Pokiaľ jej sily stačili, podala na rozohrávke dobrý výkon Betka. Dobre suplovala naše chýbajúce rozohrávačky. S ubúdajúcimi silami sa však postupne vytratila. V druhom zápase zahrala aj napriek zdravotným problémom dobre na rozohrávke Adel. Štandardné výkony podali Táňa a Vanes G. Ostatní striedali lepšie momenty so slabšími. Všetky dievčatá však statočne bojovali o čo najlepší výsledok.
Bola to výborná príprava na majstrovstvá, súper nám ukázal, že ešte stále musíme pracovať na rozohrávke, uvoľňovaní sa pre loptu a obrane 1 na 1.
O týždeň nás čakajú už  majstrovstvá Slovenska 15.-17.5.2015, ktoré sa opäť  uskutočnia v Starej Turej. Súperi sa kvalifikovali tí istí ako vlani. Verím, že okrem dlhodobo zranenej Zuzky budeme môcť nastúpiť v plnej sile a ukázať, čo sme sa za rok naučili. Srdečne pozývame všetkých rodičov ako aj  priateľov nášho klubu. Cieľom je dobre reprezentovať náš klub a minimálne obhájiť vlaňajšie 5.miesto.“

(LKO)

 

 

Späť