Prípravné zápasy žien

17.09.2020 11:23

Družstvo žien z Basketbalového klubu mládeže zohralo v Starej Turej 2 prípravné zápasy s domácim juniorským družstvom. Družstvá si víťazstvá podelili.

MBK Stará Turá J -  BKM Žilina 72:37 (19:10,20:11,15:09,18:07)
Šošková-10, Belčíková-9, Rajčanová-6, Slavíková-3, Chovancová-2, Soliarová-2, Rádiková-2, Pekárová-2, Zváriková-1, Muráňová
Fauly: 15/8, TH : ST 10/4 – ZA 11/6

MBK Stará Turá J -  BKM Žilina 46:50 (18:04,14:11,09:10,04:25)
Soliarová-11, Rajčanová-9, Šošková-8, Slavíková-8, Chovancová-6, Rádiková-4, Riljaková-2, Muráňová-2, Gondová, Zvaríková, Belčíková
Fauly: 19/16, TH : ST 13/8 – ZA 12/7

Hodnotenie predsedu klubu p.Geráta:
Som veľmi rád, že sme mohli zohrať po vyše polroku opäť zápas. Videli sme dievčatá prvýkrát v skutočnom zápase. Žiadny tréning nemôže nahradiť ozajstný zápas. Navyše stále sa nevieme v Žiline dostať do telocvične, takže sme si krásnu novú halu v Starej Turej všetci skutočne užili. Nový tréner spolu s asistentom sú pri družstve len 3 týždne. Dievčatá videli naživo v zápase 1-krát, takže určite načerpali množstvo poznatkov, ktoré využijú v tréningovom procese.

Súperky boli síce o 1-2 roky mladšie, ale hrali výborne, bolo vidno, že sú už dlho spolu, boli zohraté aj vyhraté.. Odpadli až v závere, hlavne kondične, a svoju rolu zohrala aj naša zlepšujúca sa obrana, ktorá im dávala stále menej priestoru na 3-kovú streľbu, čo bola dovtedy ich hlavná zbraň.

Prvý zápas bol jasný, súper nám nastrieľal 10 trojok a to rozhodlo. V útoku sme boli bezzubí, hrali sme príliš pomaly a komplikovane, bola vidno chýbajúca herná prax.

Druhý zápas spočiatku pripomínal prvý, s tým rozdielom, že sme sa zlepšili v útoku, zrýchlili sme hru a vytvárali si viac streleckých príležitostí, len sme ich nepremieňali. V polovici 3.štvrtiny sme prehrávali už o 26 bodov a zdalo sa, že to dopadne ako deň predtým. Potom sa to však začalo lámať. Na náš rastúci tlak v obrane a rýchly prechod do útoku nedokázal súper zareagovať, zrazu nevedel kam prv skočiť. Vydarilo sa nám pár rýchlych protiútokov a súper sa zlomil. Poslednú štvrtinu sme vyhrali o 21 bodov. A nakoniec sme sa tešili z ťažko vybojovaného víťazstva, ktoré sme si však za nezlomnú vôľu, bojovnosť a nasadenie zaslúžili.