Prvé súťažné zápasy mladších minižiačok v slovenskej súťaži

31.10.2016 16:40

V sobotu 29.10.2016 sme odohrali prvé zápasy v rámci slovenskej súťaže U11 (2016 a mladšie), vycestovali sme vonku, kde sme hrali proti rovesníčkam z Ružomberka.

MBK Ružomberok - BKM Žilina 59:22 (11:08,14:07,12:03,22:04)
Stroková 9, Mühlbergerová 7, Šelingová 4, Hulmanová 2, Dubielová, Maliarová, Brunová, Šlosárová, Futová, Pjatáková

Zápas 3:3
MBK Ružomberok - BKM Žilina 15:5

Hodnotenie trénera:
"V Ružomberku sme nastúpili v oklieštenej zostave, iba s desiatimi dievčatami, z toho boli na svojich prvých zápasoch už aj dve dievčatá z prípravky, ktoré majú za sebou iba zopár tréningov. Do zápasu sme vstúpili nebojácne, vypracovali sme si náskok 8:4 a dobrým výkonom sme do polčasu držali so súperovým družstvom krok, prehrali sme ho iba o 9 bodov. V druhom polčase nás už ružomberské hráčky prevýšili, získavali veľa lôpt a následne sme dostávali lacné koše. Naše dievčatá mali veľký problém sa presadiť v útoku, čo ale pramenilo z veľmi odstúpenej obrany súpera a zapchávaní šestky. Dievčatá, aj keď prehrali, sa nemajú za čo hanbiť a pevne verím, že v odvete sa budeme z víťazstva tešiť práve my."