Séria prehier starších žiačok pokračuje

22.11.2016 14:11

Dievčatá roč.2002 z Basketbalového klubu mládeže v Závodí privítali v ďalšom zápase nadregionálnej moravskej súťaže kategórie U15 na svojej  palubovke  vedúce družstvo súťaže – dievčatá z Bruntálu. Súper získal rozhodujúci náskok už v prvej štvrtine, keď využil zaspatý úvod domácich. Potom sa  naše dievčatá síce zlepšili, ale na zvrat už nemali dostatok síl a súper zvyšok zápasu bezpečne kontroloval.

BKM Žilina – SK Bruntál   50:69 (08:21,15:17,20:22,07:09)
Ďuranová-13, Rajčanová-12, Gažiová-10, Váňová-7, Pekárová-4, Boženíková-3, Tadesse-1, Gašpieriková, Tomiczková
Fauly: 19/28   TH: Br 18/9 (50%)  –  ZA 31/6 (19%)

Hodnotenie trénera:
„Bruntál je najsilnejšie družstvo, s ktorým sme sa v tejto súťaži stretli, vedie celú súťaž. Vonku sme tiež jasne prehrali, ale veril som, že doma ho viac potrápime. Bohužiaľ, nestalo sa tak. Príliš dlho nám trvalo, kým sme s adaptovali na rýchlu hru súpera. Pod náš výkon sa tiež podpísala improvizovaná zostava ovplyvnená zdravotným stavom kľúčových hráčok. Súper hral veľmi tvrdo, agresívne a rýchlo. Len ťažko sme si na to zvykali, ale taký je dnešný trend. Málokedy sa stane, že nás súper prevýši v počte faulov tak jednoznačne. Pozitívom bolo, že sme opäť dali výraznú príležitosť naším 2003-kám a neboli vôbec len do počtu, ani jedna nesklamala. Prvé zápasové minúty v kariére absolvovala aj naša nová hráčka – Ema Z. Paradoxne sme v tomto zápase mali lepšiu streľbu za 3 body (29%) ako, za 2 body (26%) a TH (19%). Predovšetkým streľba TH bola veľmi slabá (bežne 35-40%).“

Jednotlivci:

Adel – dlhodobo podáva stabilné výkony, ale bolo vidno, že nie je celkom fit, nebol to jej zápas, Vanes T – stále chýbajú získané lopty a doskoky, Betka – potiahla strelecky, ale chýba viac doskokov a získaných lôpt, vidno slabšiu kondíciu, Táňa – prvá hráčka, ktorá strelila v jednom zápase 2 trojky, celkovo veľmi dobrý výkon, Vanes G – nastúpila kvôli zdravotným problémom so sebazaprením, chýbali hlavne doskoky a streľba, Nata – solídny komplexný výkon, 1.miesto v MVP, najfaulovanejšia hráčka, v obrane chýbala väčšia agresivita, tlak na hráča s loptou, Lucia – v útoku dobre, nepadali TH, chýbajú získané lopty, viac doskokov a odvaha vnikať stredom, Ema P – výborný výkon, najviac doskokov, musí zlepšiť streľbu spod koša, Sandra – najpríjemnejšie prekvapenie, najviac získaných lôpt, výborný doskok, musí zlepšiť streľbu a obmedziť straty, Ema Z – zbierala prvé minúty, musí sa ešte naučiť systém hry