Starším minižiačkam sa v Ružomberku nedarilo

13.04.2015 15:10

Posledným 9.kolom pokračovala oblastná súťaž zápasmi v Ružomberku, kde sa naše dievčatá postupne stretli s rovesníčkami z Banskej Bystrice a s domácimi dievčatami. Výrazne oslabený káder žilinčaniek si po tesných prehrách v oboch zápasoch prvýkrát pripísal v tejto  sezóne dve porážky.

ŠKP 08 Banská Bystrica - BKM Žilina  38:35 (19:08,05:12,10:05,04:10)
Boženíková 8b, Tarabíková 7b, Tlacháčová 5b, Bergerová, Horváthová, Kubíková L., Machárová, Sedláčková, Strážovcová a Váňová po 2b, Pekárová 1b
Fauly: 10-9  TH: BB 50% (8/4) – ZA 25% (12/3)

MBK Ružomberok - BKM Žilina 45:41 (09:04,06:12,18:14,12:11)
Boženíková 13b, Strážovcová 8b, Horváthová 6b, Kubíková L., Tlacháčová a Váňová po 4b, Sedláčková 2b, Bergerová, Machárová, Pekárová, Tarabíková
Fauly: 10-15   TH: RK 25% (20/5) – ZA 25% (12/3)

Hodnotenie trénera:
„Do Ružomberka sme pôvodne chceli vycestovať v zostave, ktorú by som rád videl na blížiacich sa majstrovstvách SR. Bohužiaľ nás celý mesiac trápi maródka v družstve ako aj iné povinnosti našich ďalších hráčok, a tak sme sa v Ružomberku predstavili len s 10timi hráčkami a nedoliečenou Peťkou, ktorá nám mala vypomôcť v prípade núdze. Bystričanky s „all stars“ päťkou na nás vybehli z chuti a zrazu vyhrávali nad našimi babami hrozivo 10:00. Po timeoute sa baby trošku skoncentrovali a začali sa aj oni postupne presadzovať v útoku. Zabúdali sme však na obranu a súper nás lacno trestal naďalej. Tentokrát zabrala naša druhá pätica vedená Sandrou, ktorá nás stále držala v hre. Druhý polčas sme síce vyhrali my o jeden bod, no na konečný výsledok to nestačilo, aj keď sa celé družstvo v rámci svojich momentálnych možností snažilo. Nespokojnosť bola určite s našou obranou hrou, kde sme súperovi nechávali veľa priestoru a v prvom polčase slabé doskakovanie pod oboma košmi, ktoré sa výrazne zlepšilo v druhom polčase. Tu ožili všetky naše dievčatá a pozitívom je, že všetkých 11 dievčat skórovalo! K prvému súťažnému košu z hry gratulujeme Ivanke.

Zápas proti Ružomberčankám sme opäť začali zle. Do päťky k Márii som presunul Tamarku, aby nebola Mária osamotená a mala s kým kombinovať, no obom dievčatám sa strelecky nedarilo. Sandrinej päťke sa podarilo manko súpera zmazať a do polčasu sme zápas tesne vyhrávali. Bohužiaľ sa pod košovej Lenke obnovilo zranenie zápästia a na jej výkone bolo vidno veľkú opatrnosť, nedoliečená Peťka mala toho dosť a v závere zápasu sa vyfaulovala Lucia. Tieto fakty výrazne ovplyvnili druhý polčas, v ktorom sa obe družstvá striedali vo vedení. Ešte minútu a pol pre koncom zápasu sa nám podarilo otočiť zápas vo svoj prospech a vyhrávali sme o jeden bod 41:40 a v zapätí  sa nám nepodarilo skórovať spod koša, čo využil súper v samom závere a zaslúžene zápas vyhral. Na dievčatách bolo vidno snahu zabojovať a nevzdať sa, pribúdali kombinačné akcie, na ktoré sa dalo pozerať, no bohužiaľ baby mali toho už dosť, keďže od tretej časti hry sme používali po dohode s trénerom domácich voľné striedanie hráčok a väčšina hráčok nastúpila v oboch posledných štvrtinách. V tomto zápase som čakal viac od Majky, ktorá sa taktiež zotavuje po maródke. Spokojný som bol s výkonom Baji, ktorá konečne ukázala, že keď si verí, vie byť platnou hráčkou po oboma košmi. V druhom polčase taktiež nabrala viac odvahy aj Maruška a najmä Emmka, ktorá potiahla družstvo v tretej časti hry. Presvedčivý výkon v oboch zápasoch podala Sandra. V zápasoch s oboma družstvami zohral určite aj fakt čosi podpriemernej úspešnosti premieňania trestných hodov najmä v situáciách, kedy sa oba zápasy lámali.“