Ťažko vybojované 6.miesto pre žiačky na turnaji v Trnave

14.09.2015 19:39

V druhý septembrový víkend vstúpili do novej sezóny aj naše žiačky (roč.2002) účasťou na turnaji v Trnave za účasti družstiev : Ružomberok, Györ, Myjava, Poprad, Trnava, Žilina, Petržalka a Slovan BA . Turnaj bol vypísaný pre hráčky nar. 2001.

Dievčatá sa do zápasového kolotoča vrátili po takmer 3-mesačnej zápasovej prestávke. Postupne odohrali na turnaji 4 ťažké zápasy. Najprv v skupine podľahli Ružomberku a Myjave, ale v poslednom zápase v skupine porazili Petržalku. V zápase o 5.miesto podľahli potom domácej Trnave. S celkovou bilanciou 1 víťazstvo a 3 prehry obsadili 6. miesto z 8 zúčastnených družstiev.

BKM Žilina - MBK Ružomberok 45:70 (08:18,18:21,10:23,09:08)
Fauly: 10 - 8   TH: ZA 7/12 (58%) - RK 6/16 (38%)

BKM Žilina – BO Spartak Myjava 41:62 (09:20,10:14,13:14,09:14)
Fauly: 8 - 6   TH: ZA 5/12 (42%) - My 0/10 (0%)

BKM Žilina - BK Petržalka 40:30 (14:06,16:00,06:12,04:12)
Fauly: 3 - 5   TH: ZA 0/6 (0%) - Pe 0/0 (0%)

BKM Žilina - BK AŠK Slávia Trnava 41:60 (09:11,12:14,10:25,10:10)
Fauly: 20 - 20   TH: ZA 5/17 (29%) - TT 8/14 (57%)

Strelci celkovo :
Ďuranová 32b, Soliarová 25b, Gašpieriková a Vavrová po 19b, Tadesse 18b, Gažiová 17b, Rajčanová 13b, Káčerová 10b, Gavláková 9b, Chovancová 3b, Tomiczková 2b, Michaličková

Hodnotenie trénera P.Geráta:
"Dlho som váhal, či sa zúčastniť turnaja vo vyššej vekovej kategórii, ale nakoniec som si povedal to známe : „Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku.“ Rozhodlo tiež, že sme sa chceli stretnúť aj s novými súpermi, ktorých ešte nepoznáme. A neľutujem. Naše dievčatá sa starších a fyzicky vyspelejších súperiek nezľakli, pustili sa do nich bez rešpektu. Zohrali so všetkými súperkami otvorenú partiu a za výsledky sa určite hanbiť nemusia. Aj tréner víťaza turnaja z Ružomberka sa o našej hre vyjadril s uznaním. V tejto kategórii je bežné, že 1-ročný vekový rozdiel môže robiť 30-50 bodov.
Pre mňa bolo veľkým prekvapením, že sme nezaostávali ani v streľbe trestných hodov 36% (súperi 35%), pritom sme len pred touto sezónou prešli na väčšiu a ťažšiu loptu. Veľmi spokojný som aj s celkovou úspešnosťou streľby – 31%, čo je proti zväčša stiahnutej, vysokej a agresívnej obrane súpera určite veľmi dobrá vizitka.
Z jednotlivcov ukázali vynikajúcu úspešnosť streľby Táňa a Vanessa G. Na obrannom doskoku odviedla veľký kus práce Natália s Táňou, na útočnom dominovala Soňa, v poli podala výborný výkon Natália a dobre jej sekundovala Evka, najviac bodových prihrávok rozdala Ema s Natáliou. Za najlepšiu našu hráčku vyhlásil usporiadateľ Vanesu T., ktorá ukázala obrovský posun dopredu. Nepriehliadnuteľné bolo výrazné zlepšenie v obrane a svojou neustálou útočnou aktivitou nepretržite zamestnávala súperovu obranu. Najužitočnejšou hráčkou v hodnotení MVP sa stala Soňa. Výborné výkony však podali aj Evka, Natália (až na zbytočné fauly) a Táňa. Betka aj Saška G. zaostali za výkonmi z minulej sezóny, chýbajúce sústredenie je výrazne vidno. Treba však vydržať, forma sa poctivým tréningom určite znovu vráti.
Pre nás bol turnaj aj veľmi dobrou príležitosťou zabudovať do družstva nové hráčky Emu, Soňu a Zuzku. Ema aj Soňa ukázali svoj potenciál a boli platnými posilami. Ešte si musia zvyknúť na náš systém hry a stanú sa oporami družstva. Zuzka si prežila svoj krst ohňom – bol to prvý ozajstný zápas v jej krátkom basketbalovom živote. Verím však, že so svojimi atletickými dispozíciami a prístupom sa čoskoro stane výraznou posilou pre náš tím.
Dôležité je tiež, že sa nám nikto nezranil. Sme na začiatku dlhej a ťažkej sezóny. Predpokladám, že okrem majstrovských zápasov odohráme ešte 3 turnaje a českú súťaž, celkovo asi 65 zápasov. V Česku budeme hrať len so staršími súperkami, pretože v našej kategórii nebolo dostatok rovnako starých družstiev. Na Slovensku budeme hrať v osemčlennej skupine, z ktorej postúpia na majstrovstvá Slovenska len 3 družstvá, pričom našimi súperkami v skupine budú okrem iného aj BB, SNV a KE, t.j. prvé 3 družstvá z posledných majstrovstiev Slovenska. Teda nečaká nás nič ľahkého. Už postup na majstrovstvá bude úspech. Musíme predstihnúť v skupine niektorého z medailistov z minulej sezóny."

Fotogaléria z turnaja
 MVP štatistika 

(PGE)

Späť