Tréning starších mini

10.01.2022 01:20

Po vyše mesačnej tréningovej pauze si spoločne zašportovali žilinské staršie minižiačky s mladšími žiačkami z Považskej Bystrice. Dievčatá z PB poznáme, oba zápasy boli opäť vyrovnané a z víťazstiev sa tešili obe družstvá.

U12 BKM Žilina - U13 IMC Slovakia Považská Bystrica 36:24 (08:04,08:08,13:04,07:08)
Fauly: 11 - 10, TH: ZA 29% (4/14) - PB 50% (1/2)
Rumanová 14, Harantová 11, Dupkalová 3, Balogová, Klimková, Krššáková a Lipovská po 2, Belčíková, Fraňová, Jaroščiaková, Kubelová, Kubošová, Papajová, Rybárska, Trnovcová

Fauly: 13 - 18, TH: ZA 39% (9/23) - PB 33% (2/6)
Harantová 11, Rumanová 6, Klimková 4, Kubelová 3, Fraňová 2, Dupkalová 1, Balogová, Belčíková, Jaroščiaková, Krššáková, Kubošová, Lipovská, Papajová, Rybárska, Trnovcová

Hodnotenie trénera:
Ďakujem súperovi, že sme si mohli po 7 týždňovej zápasovej pauze opäť zabehať a zasúťažiť. Neočakával som žiadne oslnivé výkony. Cieľom bolo zapojiť všetky dievčatá, rozhýbať sa a zistiť, čo všetko sme počas pauzy zabudli. Nakoniec sa ukázalo, že to až tak zlé nebolo, som spokojný. Oba zápasy boli celý čas vyrovnané. Najväčšou slabinou bola pochopiteľne kondička a streľba v druhom zápase. Taktiež sa budeme musieť viac povenovať na tréningoch obrane a preberaniu hráčok.
Prvý zápas sme začali smelo, vychádzali nám nacvičené akcie, doskakovali sme lepšie ako súper a dobre sme sa uvoľňovali, ale zápas sme rozhodli až v druhom polčase, kde sme súperkám bodovo výraznejšie ušli. V druhom zápase sme sa zas natrápili so zakončením, dochádzali nám už sily aj napriek pravidelnému striedaniu. Až tretinu bodov v tomto zápase sme dali z trestných hodov.
Mrzí ma, že viacero dievčat malo dobré možnosti skórovať po uvoľnení sa, ale chýbalo im väčšie sebavedomie, dlho premýšľali, čo s loptou. Sebavedomia mali na rozdávanie Lea a Kikanaše najlepšie hráčky, ale niekedy to až preháňali a zabúdali, že basketbal je tímová hra.
Pozitívnym bol Adelkin návrat do zápasov po polročnej absencii zapríčinenej zranením.
Prvé zápasové minúty si odbehala Barča z družstva 2009, ktorá sa zároveň aj tešila z prvého streleného koša, gratulujem! Okrem Barči nastúpili v zápase aj jej rovesníčky Paula a Sofia , ktoré sa v zápase nestratili, družstvu pomohli a zároveň zbierali zápasové skúsenosti.