U10: Mikrožiačky na 3.turnaji v Myjave

29.01.2024 03:05

Mikrožiačky vycestovali v sobotu 27.01.2024 na svoj tretí turnaj do Myjavy kde zohrali dva veľmi vyrovnané zápasy. V jednom sa nám podarilo vyhrať a druhý nám ‚,ušiel‘‘ o chlp. Tretí zápas sme moc nezvládli, ale dúfam, že sa to teraz doma napraví. Okrem 3 zápasov si dievčatá zasúťažili aj v basketbalových zručnostiach.

Piešťanské Čajočky - BKM Žilina 15:28 (03:09,06:07,02:02,04:10)
Fedorčíková 16, Puchríková 12

BKM Žilina - BŠ LUKO Včielky 16:50 (00:22,10:12,00:10,06:06)
Puchríková a Fedorčíková po 6, Perďochová 4

BKM Žilina - BA Spartak Myjava 28:45 (14:14,02:10,12:06,00:15)

Hodnotenie trénerky:

V prvom zápase sme vyhrali, určite zaslúžene. Dievčatá makali, snažili sa, bránili a hrali presne to, čo sme si nacvičili. Samozrejme, boli tam chybičky, na ktorých musíme popracovať, ale s týmto zápasom som bola naozaj veľmi spokojná. Nevýhodou bolo, že po zápase sme mali hneď súťaž a po súťaži hneď ďalší zápas. Je to pre dievčatá dosť náročné hrať takto zápasy hneď po sebe a hlavne keď ich bolo len 12. Dievčatá sa síce snažili, ale keď už bol výsledok viac menej jasný, dala som viac šancu zahrať si dievčatám, ktoré trénujú kratšie alebo boli prvýkrát na turnaji. Bola to pre nich určite dobrá skúsenosť zahrať si so silnejším súperom, kde naozaj museli behať zo strany na stranu, sledovať, kde je lopta, brániť si svojho hráča. Posledný zápas bol nejakým prekliatím pre nás. Do tretej štvrtiny sme hrali úplne vyrovnaný zápas, doťahovali sme sa bod za bodom. No v poslednej štvrtine nám už naozaj došli sily a prehrali sme ju (0:15), mali sme 2 strely na kôš, čo je hrozne málo. Dievčatá sa stále boja driblovať a strieľať do koša. Musíme na tom určite veľmi popracovať. Najbližšie nás čaká turnaj doma a určite chceme tento turnaj vyhrať!