U12: Staršie mini stále bez prehry

17.01.2023 01:31

Staršie minižiačky vycestovali do Dolného Kubína na prvý zápas odvetnej časti súťaže a po tuhom boji si napokon zachovali v súťaži neporaziteľnosť. Zatiaľ vedú regionálnu súťaž Stred s 10 víťazstvami a bez jedinej prehry.

Orava BasCats - BKM Žilina  48:50pp (10:10,09:15,15:13,12:08,02:04)
Tolnayová 13, Matejčíková 10, Dubeňová 7, Jankechová 6, Adamíková a Koscelníková po 4, Štekláčová 3, Holániková 2, Benčíková 1, Macúchová, Šebeňová
Fauly: 19 – 17   TH: OR 29% (4/14) - ZA 30% (7/23)

Orava BasCats - BKM Žilina  43:66 (02:31,20:09,09:13,12:13)
Adamíková 20, Tolnayová 14, Matejčíková 9, Holániková 8, Benčíková 7, Štekláčová 4, Koscelníková a Macúchová po 2, Dubeňová, Jankechová, Šebeňová
Fauly: 14 – 14   TH: OR 29% (4/14) - ZA 44% (8/18)

FOTO ZO ZÁPASOV (zdroj FB stránka Mládež MBK Ružomberok)

Hodnotenie trénera:

Vlani sme s týmito súperom zohrali 8 zápasov, tento rok už 4, všetky sme vyhrali, ale tentoraz to bolo v prvom zápase veľmi ťažké. Rozhodlo až predĺženie. Súperky nás tentoraz zaskočili dobrou taktickou prípravou. Nedovolili nám strieľať ľahké koše, ba dokonca úspešne používali zo štandardných situácií naše vlastné zbrane. Zjavne nás mali dôkladne naštudovaných. My sme im tiež pomohli laxným prístupom v prvom zápase, akoby sme boli hlavou ešte niekde na ceste. Chýbali nám síce niektoré dôležité hráčky, ale na to sa vyhovárať nemôžeme. Nepodali sme dostatočne koncentrovaný výkon.
V prvom zápase sme síce stále viedli, ale nedokázali sme dostatočne bodovo odskočiť. Súper tuho bojoval, v závere sa mu podarilo vyrovnať a v predĺžení sa aj ujal vedenia. Potom sme sa však spamätali, vyvinuli sme veľký tlak a nakoniec sa nám podarilo zápas doviesť do úspešného konca.
Do druhého zápasu sme už vstúpili oveľa koncentrovanejšie a už po 1.štvrtine (31:2) bolo o zápase fakticky rozhodnuté. Súperovi slúži ku cti, že to napriek hrozivému skóre nevzdal, ďalej bojoval a nakoniec uhral prijateľný výsledok.
Potešila ma solídna streľba TH – 37% (súperky 29%) aj doskakovanie (81/2 zápasy), pritom sme tentoraz nemali výraznú výškovú prevahu. Celkovo 80 získaných lôpt je tiež veľmi dobré číslo, ale stratili sme až 86 lôpt a to je príliš veľa. Tu musíme rozhodne popracovať. Inkasovali sme tiež príliš veľa ľahkých košov po našich hrubých taktických chybách., obranu musíme rozhodne zlepšiť.
Najbližšie hráme vonku v RK v sobotu 28.1. a bude to boj o 1.miesto v regionálnej súťaži Stred.