U12: Staršie mini STRIEBORNÉ na TUBANAKu

14.09.2022 15:40

Dievčatá z Basketbalového klubu mládeže v Závodí sa v druhý septembrový víkend zúčastnili na basketbalovom turnaji v Kyjove pre hráčky narodené v roku 2011 a mladšie, kde odohrali 6 zápasov systémom „každý s každým“. V konečnom hodnotení obsadili po 5 víťazstvách a 1 prehre 2.miesto.

Strelci:
Tolnayová 57, Adamíková 40, Matejčíková 25, Jankechová a Koscelníková po 22, Holániková 20, Macúchová 15, Štekláčová 13, Benková 9, Zajacová 8, Figuli 6, Čanigová 5, Majtánová 3, Jakubičková 0

Fauly: ZA 61  -  súperi 44
TH    ZA 31% (15/49) - súperi 25% (13/53)

All stars turnaja:
Viviem Tolnayová (BKM Žilina), Benýšková Ella (SK K2 Prostějov), MEHED M. (HB Basket Praha), Trávníčková Viktorie (Jiskra Kyjov), Ambrožová Eva (OSK Olomouc)

Hodnotenie trénera:

„ Na turnaji sme sa stretli so 6 českými družstvami rôznej výkonnosti. Skutočne nás preveril len tím z Blanska, celkový víťaz turnaja. V ostatných zápasoch sme dali veľa príležitosti všetkým 14 hráčkam. Bola to pre nich veľká škola. Mnohé z nich prišli k nám až v tomto kalendárnom roku. Mali teda nahratých len veľmi málo zápasových minút. Hralo sa pre nás netradične len 4x6 minút a na malé koše, ale dievčatá si rýchlo zvykli. V porovnaní so súperkami sme viac faulovali – 61 (súperky 44), ale hádzali sme lepšie trestné hody – 31% (súperky 25%).
Turnaj bol výborne zorganizovaný, dievčatá si odniesli veľa pekných zážitkov a skúseností. Tešíme sa už na budúci ročník turnaja. Jedna z našich hráčok – Vivien Tolnayová sa dostala aj do All Stars celého turnaja. Celkovo si myslím, že dievčatá nesklamali, zaslúžia si pochvalu. Bolo síce vidno, že sme tri mesiace nehrali žiadny zápas, ale postupne sme sa zlepšovali. Som veľmi rád, že sme sa mohli zúčastniť na dobre obsadenom medzinárodnom turnaji a zahrať si s českými družstvami, pretože predstavujú vo všeobecnosti vyššiu kvalitu. Hrajú progresívnejší basketbal, sú rýchlejšie a tvrdšie. Skvelé bolo, že sme takmer v každom zápase mohli dať príležitosť aj nášmu širšiemu kádru.
Na záver by som sa ešte chcel poďakovať rodičom, ktorí pomohli s dopravou (p.Przybyszewski, p.Jankech, p.Zajac, p.Benko, p.Matejčík).“