U12: Víkendové víťazstvá boli na dosah

16.10.2023 22:50

Staršie minižiačky majú za sebou náročné prvé súťažné zápasy, ktoré im žiaľ nevyšli. V sobotu im víťazstvo s družstvom Piešťanských čajočiek ušlo tesne len o jeden bod a v nedeľu Bystrickým pumám podľahli v predĺžení o dva koše.

BKM Žilina - MBK Stará Turá 22:69 (08:19,02:21,05:09,07:20)
Bajtošová 7, Lukáčová, Mendelová a Paráčová po 4, Jankechová 2, Mačeková 1, Andelová, Gambošová, Halamová, Kubelová, Kučerová, Kuricová, Sališová, Šefferová
Fauly: 11 - 15   TH: ZA 25% (4/16) – ST 17% (3/18)

Piešťanské Čajočky - BKM Žilina 49:48 (19:06,08:18,19:13,03:11)
Andelová 17, Jankechová 13, Lukáčová 7, Bajtošová a Mačeková po 5, Paráčová 1, Gambošová, Halamová, Kubelová, Kučerová, Kuricová, Mendelová, Sališová, Šefferová
Fauly: 16 - 12   TH: PN 100% (9/9) – ZA 50% (9/18)

BK AS Trenčín MS - BKM Žilina 46:32 (06:11,14:07,11:02,15:12)
Andelová a Jankechová po 6, Bajtošová a Lukáčová po 5, Gambošová 4, Mačeková 3, Kučerová, Paráčová a Sališová po 1, Halamová, Kuricová, Mendelová, Šefferová, Vorčáková
Fauly: 22 - 16   TH: TN 21% (3/14) – ZA 39% (11/28)

BKM Žilina - Slávia ŠKP B. Bystrica 44:48pp (02:15,11:06,04:18,20:06,07:11)
Mačeková 15, Lukáčová 9, Andelová 8, Jankechová 4, Bajtošová a Šefferová po 3, Halamová a Mendelová po 2, Gambošová, Halamová, Kučerová, Kuricová, Paráčová, Vorčáková
Fauly: 21 - 25   TH: ZA 31% (10/32) – BB 20% (2/10)

Hodnotenie trénerky:

Nástup do sezóny nevyšiel podľa našich predstáv. Vysoká chorobnosť a početné zranenia značne oslabili náš káder. Verím, že čoskoro budeme opäť v plnej zostave a sile. Aj napriek tomuto hendikepu musím povedať, že dievčatá podali aj veľmi slušný výkon. Opäť sme družstvo museli doplniť o mladšie dievčatá r. 2013, ktorým ďakujeme za výpomoc.
V sobotu sme vycestovali do Piešťan, kde nás prvý zápas čakal so súperkami zo Starej Turej. Zaskočili nás rýchlou hrou a tempom, ktorému sme nestačili. Naše neskoré návraty do obrany a pomalé protiútoky s neúspešnými zakončeniami spôsobili, že súperky mali na vrch a výrazný náskok si udržali až do konca zápasu. Nevedeli sme sa naštartovať a celkovo 52 stratených lôpt hovorí samo za seba.
Po krátkej prestávke sme hneď nastúpili do ďalšieho zápasu proti Piešťanským čajočkám. Prvou štvrtinou sme kopírovali priebeh predchádzajúceho stretnutia. Druhou štvrtinou sme si napravili chuť a stiahli sme výrazný bodový rozdiel. Hra sa preklopila do vzájomného bodového doťahovania sa v konečnom skóre. Dievčatá predviedli diametrálne odlišnú hru oproti prvému zápasu. Veľká pochvala za bojovnosť, rýchle vracanie do obrany, úspešne premenené štandardky a dôslednú osobnú obranu. V posledných 9 sekundách poslednej štvrtiny sme zaváhali a nepremenili koše ani po útočných doskokoch. Víťazstvo nám ušlo v tesnom bodovom rozdiele jedného bodu. Od druhej štvrtiny sme zahrali veľmi kvalitný a vyrovnaný zápas.
V nedeľu, druhý hrací deň, sme odštartovali zápas, pre nás s novými súperkami z Trenčína. Ide o minosúťažné družstvo, ktoré tvoria staršie hráčky r. 2011. Do zápasu proti nám nastúpilo až šesť starších dievčat. Musím povedať, že sme do polčasu hrali veľmi vyrovnanú partiu a dokázali so súperkami udržať krok. Osobnou obranou sa nám podarilo získať viacero lôpt, ktoré sme neváhali smerovať úspešne na súperov kôš. Po polčase sme začali zaostávať a Trenčianky skóre navyšovali v ich prospech. Preto príležitosť naberať nové skúsenosti proti starším hráčkam dostali aj naši nováčikova, ktorí sa na ihrisku vôbec nestratili. Zápas sme síce nevyhrali, ale konečný rozdiel 14 bodov v takomto zápase nepovažujem za neúspech. Ukázali sme, že vieme potrápiť aj staršie a skúsenejšie dievčatá.
V poslednom víkendovom stretnutí sme sa stretli s kamoškami z Banskej Bystrice. Začiatok prvej štvrtiny to bolo vyrovnané. Nepadalo to tak na našej strane ako aj súperkám. Na konci prvej štvrtiny sme však poľavili, čo Bystričanky využili. Druhá päťka odviedla výbornú prácu v snahe dotiahnuť sa na súperky a opäť svoj presvedčivý výkon podali aj v poslednej štvrtine, kde sme zabojovali na maximum a skóre sme vyrovnali na 37:37. Dievčatá predviedli skvelú prácu, aj keď nám to v predĺžení nevyšlo a Bystričankám sme podľahli o dva koše.
Vieme, na čom máme naďalej pracovať a verím, že nás nové skúsenosti posunú zas o krôčik dopredu.