U13: Jasné víťazstvá na turnaji v Nitre

09.04.2024 23:48

Mladšie žiačky vycestovali do Nitry, kde zohrali ďalší súťažný turnaj so súperkami z Banskej Bystrice a Nitry. V oboch zápasoch jasne zvíťazili.

BKM Žilina – Slávia ŠKP Banská Bystrica 43:17 (22:00,07:05,06:10,08:02)
Adamíková 16, Benková 8, Tolnayová 6, Macúchová 4, Čanigová 3, Dubeňová, Holániková a Zajacová po 2, Hanzelová, Jankechová
Fauly: 15 – 3   TH: ZA 50% (1/2) - BB 21% (3/14)
VIDEOZÁZNAM

BKM Žilina – BKM Junior UKF Nitra 55:27 (14:08,21:10,08:03,12:06)
Dubeňová 12, Tolnayová 10, Holániková 8, Zajacová 8, Adamíková 6, Benková 4, Jankechová 3, Čanigová a Macúchová po 2, Hanzelová
Fauly: 13 – 8   TH: ZA 17% (1/6) - NR 42% (5/12)
VIDEOZÁZNAM

Hodnotenie trénera:

My sme už pred týmito zápasmi mali účasť na kvalifikačnom turnaji o postup na M-SR prakticky istý, ale obaja súperi museli o postup na kvalifikačný turnaj ešte bojovať. Podľa toho aj zápasy vyzerali, obaja hrali s maximálnym úsilím, nevypustili žiadny súboj, žiadna lopta nebola pre nich stratená. V telocvični bolo veľmi teplo a pre dievčatá to bolo fyzicky veľmi náročné. Neboli sme navyše v plnej zostave, niektoré dôležité hráčky nám chýbali. Zo 16-členného kádra vycestovalo len 10 hráčok. Ale nakoniec to dievčatá zvládli nad očakávanie a s prehľadom oba zápasy doviedli do víťazného konca.
V zápase s Bystricou sme rozhodli už v 1.štvrtine (22:0), potom sa zápas už len dohrával. Využili sme situáciou, že súperky boli po šťastnom tuho vybojovanom víťazstve s Nitrou (43:41) unavené a nekoncentrované. Kým sa spamätali bolo po zápase. V 1.štvrtine vôbec nestíhali reagovať na našu rýchlu hru a nacvičené kombinácie. Pod tlakom našej obrany robili ľahké chyby. Postupne sa spamätali, lebo aj my sme poľavili. Zvrat sme však už nedovolili..
Druhý zápas bol pre nás veľmi ťažký, pretože sme hrali len s malou prestávkou a súperky mali 2 hodiny, teda boli oddýchnuté. Súperky hrali tvrdo až surovo. 2 naše kľúčové hráčky boli ošetrované a jedna z nich ani nedohrala, vôbec to nebol pekný basketbal. Paradoxne rozhodcovia odpískali viac faulov nám, súperky faulovali často mimo lopty a to nepískali vôbec. Nakoniec sa však prejavila naša vyššia individuálna kvalita.
S doskokom som veľmi spokojný, na zápas sme doskočili až 40 lôpt, bohužiaľ dominovali sme už tradične vo fauloch (28:11 – 2 zápasy), pozoruhodných je 9 blokov (2 zápasy), to je výrazné tímové zlepšenie v tomto ukazovateli, 32 získaných lôpt na zápas je tiež veľmi dobré číslo.
Celkovo som veľmi spokojný. Víťazstva som čakal, boli sme favorit, ale išlo to až nečakane ľahko. Myslím, že náš herný prejav sa stabilizuje, znižujeme počet ľahkých strát  a lepšie sa na ihrisku vidíme. Divákov bavíme pekným rýchlym basketbalom.