U13: Vysoké prehry s favoritom

09.05.2023 11:34
Mladšie žiačky odohrali posledné zápasy na domácej palubovke. Vo finále play-off regionálnej súťaže STRED jednoznačne podľahli úradujúcim majsterkám SR.

BKM Žilina - MBK Ružomberok 23:98 (09:18,00:37,04:23,10:20)
Rumanová 12, Jaroščiaková 5, Belčiková, Harantová a Kubelová po 2, Klimková, Kubošová, Lipovská, Majtánová, Rybárska, Obšivanová, Suchánková, Syneková
Fauly: 9 - 12  TH: ZA 0% (0/8) - RK 30% (3/10)

BKM Žilina - MBK Ružomberok 26:86 (08:26,08:28,02:16,08:16)
Rumanová 8, Harantová 5, Lipovská a Obšivanová po 4, Belčiková a Jaroščiaková po 2, Kubelová 1, Klimková, Kubošová, Majtánová, Rybárska, Suchánková, Syneková
Fauly: 12 - 11  TH: ZA 33% (2/6) - RK 31% (5/16)

Hodnotenie trénera:

Odohrali sme posledné domáce zápasy s jedným z favoritom súťaže. Nástup do zápasu sme mali solídny a držali sme s RK krok. Behali sme so súperom, darilo sa nám aj získavať lopty, obrana bola ako tak ok. Koncom štvrtiny dievčatá aj vplyvom únavy vypúšťali obranu, za čo nás súper trestal.
V ďalších častiach hry sme dávali priestor všetkym dievčatám. Najmä v  druhej štvrtine sme vybuchli. Baby vypúšťali súboje a len sa prizerali na súperky, nič sme nespravili navyše. Nakladačka 37:00 v prospech hosti bola zaslúžená. Dievčatá videli, ako súperky makajú v zápase celý čas a nevypúšťajú žiadny súboj. Verím, že tieto zápasy boli pre ne poučné a že všetky začnú makať na sebe ešte viac.