U14: Opäť tesná prehra v B.Bystrici

09.04.2024 00:49
Žiačky pod Urpínom odohrali proti domácemu družstvu opäť vyrovnaný a bojovný zápas až do samotného záveru, kde viac zabrali domáce dievčatá a rozdielom jedného koša toto dramatické stretnutie vyhrali.

Slávia ŠKP Banská Bystrica - BKM Žilina 48:46 (12:13,17:09,03:10,16:14)
Rumanová 17, Harantová 10, Benková 6, Kubelová a Lipovská po 4, Jaroščiaková a Šmihovská po 2, Kubošová 1, Belčíková, Macúchová, Rybárska, Vavreková
Fauly: 18 - 16   TH: BB 37% (10/27) - ZA 46% (12/26)
VIDEOZÁZNAM

Hodnotenie trénera:

Do BB sme vycestovali s cieľom vyhrať a v predstihu si zabezpečiť postup do play-off súbojov o účasť na MSR. V BB nás čakal zdatný súper s vysokou hráčkou, ktorá nám v decembrovom zápase, ktorý sme smolne prehrali v závere zápasu o 2 body, nastrieľala 42 bodov. Nedeľňajší zápas však doslova kopíroval decembrové stretnutie. Začiatok sme mali dobrý a ujali sme sa rýchlo vedenia 6:0. Avšak už po pár minútach sme začali mať problém s pohybom, reakcie po strate lopty boli pomalé a súper nás trestal. V druhej časti hry sme sa v útoku doslova trápili. Dievčatá boli statické, pod košom sme prehrávali osobné súboje a domáce dievčatá si do polčasu vypracovali 7 bodový náskok. V tretej časti hral súper bez svojej líderky. Bola to šanca zápas otočiť a vypracovať si dobrý náskok do záveru zápasu. Bohužiaľ 4 minúty sa nám nedarilo skórovať, útočili sme pomaly a do postavenej obrany, kde bolo ťažké sa presadiť. Zapli sme na obrátky dosť neskoro, čím sa nám podarilo iba zmazať súperov náskok... Do poslednej časti sme tak nastupovali s vyrovnaným skóre 32:32. Hneď v úvode sa však zbytočne vyfaulovala naša najvyššia hráčka, čo neveštilo nič dobré. Žilinčanky však zabojovali a takmer celú štvrtinu si udržovali tesné vedenie. Zlom prišiel opäť 90 sekúnd pred koncom, kedy sme nedôslednou obranou dovolili súperovi zápas otočiť. Pekná dopichovačka od Kiky s klaksónom len kozmeticky upravila výsledok.
Takáto prehra o jeden kôš opäť mrzí, ale môžeme si za ňu sami. Nepoučili sme sa z decembra. Pol zápasu sme bránili nedôsledne, odstupovali sme od hráčok a dávali súperkám veľa priestoru. Ruky sme v obrane zdvíhali len zriedkavo, alebo príliš neskoro. Mrzí opätovné zranenie Naty, ktorá nám v druhom polčase citeľne chýbala, ako aj zbytočné vyfaulovanie sa Zoji v čase, keď sa rozhodoval zápas. Dievčatá chválim za druhú polovicu tretej štvrtiny, kedy sme konečne začali aktívne napádať súperky a ľahko sme získavali lopty. Keď sa chce, tak to ide... Náš tím strelecky ťahali len Kika s Leou, ostatné dievčatá mali dnes mizernú úspešnosť.
Aj napriek druhej prehre s BB sme stále v hre o postup do prvej trojky, keďže skóre zo vzájomných zápasov hrá v náš prospech (+52b).
Čaká nás ešte odohrať 6 zápasov v základnej skupine v priebehu necelých 2 týždňov. Najbližšie už túto nedeľu domáca dohrávka s Handlovou.
Verím, že sa čoskoro do kádra vrátia zranené dievčatá a tímu pomôžu.