U15: Dobrý výkon proti Popradu

08.01.2023 19:58

Staršie žiačky prehrali doma po dobrom výkone s dievčatami z Popradu, keď o výsledku rozhodol širší a vyrovnanejší káder súperiek.

BKM Žilina – BAM Poprad  61:80 (19:20,07:25,17:22,18:13)
Rzeszotová 16, Šlosárová 11, Ondrašinová a Šmihovská po 10, Macúchová 6, Heiserová a Sobolová Vi.. po 3, Beňušová a Dupkalová po 1, Sobolová Va., Ševčíková
Fauly: 18 – 25   TH: ZA 58% (15/26) - PP 75% (9/12)
VIDEOZÁZNAM

Hodnotenie trénera:   

Hneď od začiatku v prvej štvrtine sme ukázali, že naše družstvo od minulého zápasu proti BAM Poprad pokročilo herne, kondične aj takticky. V tejto časti hry hráčky Žiliny hrali vyrovnanú partiu.
Možno aj to prispelo k zmene taktiky súpera a poľaveniu v našej obrane, čo dalo súperovi náskok hlavne z rýchlych protiútokov, kedy sme nedokázali zastaviť a ani spomaliť ich prechod do útoku a väčšina bodov súpera padla z prečíslenia alebo sa hráčky súperov dokázali dostať pod náš kôš ešte pred našou obranou.
V tretej štvrtine musím pochváliť celé družstvo, pretože sme dokázali zaplátať diery v obrane a nedali sme súperkám toľko priestoru na ľahké koše, zrýchlili sme prechod do protiútoku, čo nútilo naše súperky viac faulovať. TH sme mali veľmi peknú 58% úspešnosť, čo podľa mňa pramenilo z vnútornej pohody, keď hráčky uvideli, že môžu hrať vyrovnanú hru a 2. štvrtina bol len chvíľkový výpadok koncentrácie.
Záverečná časť hry sa viedla v duchu našej zavretej obrany a súperky mali často problém prejsť za polovicu dostatočne rýchlo, aby stihli založiť útok, dokonca dostávali koše po chybách z ich vlastnej rozohrávky. Verím, že si takúto zodpovednú obranu zoberieme do ďalších zápasov.
Naše družstvo bolo v silnom zložení a určite sme prosperovali aj z turnaja v Dánsku. Hráčky boli pripravené prepnúť do herného módu takmer okamžite, o čom svedčí aj krásnych 61 nastrieľaných bodov, 49 získaných lôpt a parádny návrat do zápasu po nevydarenej 2. štvrtine. Škoda tohto zaváhania, boli by sme sa pozerali na veľmi tesný zápas až do konca. Zabojovali sme a nedali súperovi víťazstvo zadarmo.
Samozrejme je čo dolaďovať: presun do obrany, clony, preberanie hráčov, prihrávky,...
Ďakujem hráčkam BKM Žilina za skvelý výkon!

(FVE)

 

Späť