U15: Staršie žiačky v odvete víťazne

30.04.2023 11:35

Staršie žiačky v odvetnom zápase s Trenčínom zabojovali a zaslúžene sa tešili z víťazstva.

BKM Žilina - BK AS Trenčín (MS) 50:39 (04:11,14:12,11:06,21:10)
Rzeszotová 17, Dupkalová 9, Macúchová 8, Šlosárová 6, Čačková a Heiserová po 4, Beňušová 2, Remencová, Sobolová Va., Sobolová Vi., Ševčíková
Fauly: 15 – 20   TH: ZA 40% (8/20) - TN 42% (5/12)

Hodnotenie trénera:

Súperky z Trenčína začali tvrdou hrou a doslova zabetonovali v obrane priestor pod svojim košom. Chvíľu nám trvalo zmeniť taktiku na streľbu, otvoriť viac hru a nútiť ich obranu rozhodovať sa, či brániť vnik alebo streľbu.
V druhej polovici stretnutia naše hráčky skvelou obranou a rýchlym prechodom do útoku začali trestať každú chybu súperiek dvoma či troma bodmi a peknou akciou v závere tretej štvrtiny sa dotiahli na vyrovnaný stav 29:29.
Záver stretnutia sa viedol v našej réžií. Ako sa hovorí s „jedlom rastie chuť“. Toto príslovie sedelo presne na našu hru posledných 5 minút. Na palubovke sme dominovali vo všetkých aspektoch hry, čo samozrejme prinieslo tvrdšiu hru, napätú atmosféru a viac faulov zo strany Trenčína, no domáce hráčky si išli po najlepšiu odplatu a to venovať im trpkú porážku.