U17: Kadetky vstúpili do nadstavbovej časti

01.02.2024 20:38

Kadetky vycestovali do Starej Turej na 1.kolo nadstavbovej časti v skupine o 9.-15.miesto. Stará Turá hrá mimo súťaž, takže aj napriek 1.miestu po dlhodobej časti v skupine Západ, bola zaradená len do skupiny o 9.-15.miesto. Bol to teda suverénne papierovo najťažší súper v nadstavbe. Naše dievčatá však milo prekvapili a favoritovi dlho vzdorovali.

MBK Stará Turá – BKM Žilina  79:59 (14:22,20:15,30:08,15:14)
Sviteková 24, Sobolová Vik. a Šlosárová po 8, Macúchová a Sobolová Van. po 6, Dupkalová 3, Čačková a Šmihovská po 2, Beňušová, Ševčíková
Fauly: 15 – 11   TH: ST 88% (7/8) - ZA 33% (3/9)

Hodnotenie trénera:

V porovnaní so zápasom v základnej časti v Starej Turej 124:27 je to až neuveriteľná zmena. Výrazne sme zlepšili útok aj obranu. Súperky nás po jednoznačných zápasoch v základnej časti asi trochu podcenili. Myslím, že sme ich poriadne zaskočili, veď po jasne vyhratej 1.štvrtine sme ešte aj na polčase stále viedli. Nakoniec nám však došli sily, predsa len máme podstatne užší káder skúsených hráčok. Navyše nám pre zranenie chýbala naša najlepšia podkošová hráčka a počas zápasu sa zranila ďalšia vysoká hráčka.
Prekvapili sme hlavne v útoku, veď 59 bodov ST nedostáva každý deň. V základnej časti inkasovala v 14 zápasoch len 2-krát viac bodov. Naša streľba spod koša bola výborná 30/19 - 63%, dobrá bola aj streľba z poľa 30/9 – 30%, slabšie boli len TH 9/3 – 33%. Potešil aj znížený počet strát (33), hoci stále bolo dosť nezmyselných strát vplyvom zlých prihrávok, z ktorých rezultovali brejky a ľahké koše pre súpera. Zlepšili sme aj útočný doskok – 13, hoci sme nemali výškovú prevahu. Pomer faulov 15/11 hovorí o tom, že ešte máme veľké rezervy v agresivite.
Myslím, že toto bol náš najlepší výkon z posledných 7 zápasov, ktoré som s dievčatami absolvoval. Som hrdý na to, že sa favorita nezľakli ani v oslabenej zostave a donútili ho zapnúť na maximum.