U17: Vysoké prehry kadetiek na západe Slovenska

20.11.2023 23:11

Kadetky odohrali cez víkend 18-19.11. dva zápasy proti súperom z Bratislavského kraja. V sobotu čelili Klokankám a v nedeľu zlepšili svoj výkon proti Slovanistkám.

BK Klokani Ivanka pri Dunaji – BKM Žilina 118:19 (34:09,34:08,19:01,31:01)
Rzeszotová 8, Macúchová 5, Sviteková 2, Šlosárová 2, Dupkalová 1, Beňušová, Čačková, Remencová,  Sobolová Va., Sobolová Vi., Ševčíková, Šmihovská
Fauly: 15 - 14   TH: IPD 53% (8/15) –  ZA 16% (2/12)

BK Slovan Bratislava – BKM Žilina 100:42 (25:15,22:16,24:03,29:08)
Macúchová 16, Dupkalová 4, Remencová 4, Sviteková 4, Šlosárová 2, Čačková 2, Sobolová Vi. 2, Šmihovská 2, Sobolová Va. 1, Beňušová, Rzeszotová, Ševčíková
Fauly: 16 - 23   TH: BA 79% (15/19) –  ZA 55% (5/9)

Hodnotenie trénera:

V prvom zápase proti Klokankám sme nastúpili bez energie, čo využili súperky vo svoj prospech a jednoduchými rotáciami v útoku sa dostávali pod náš kôš. V 3. štvrtine sme zlepšili obranu a súperky tlačili do ťažších pozícií, no zobralo nám to kopec síl, ktoré nám chýbali v útoku.
V druhom zápase nastúpili na 1. polčas proti Slovanu naše „nové“ hráčky a do polčasu hra vyzerala veľmi vyrovnane (47:31) aj napriek tomu, že Slovan je aktuálne o 3 priečky vyššie v tabuľke oproti Ivanke. Naše hráčky zodpovedne bránili, pomáhali si, uvoľňovali sa v útoku a dávali dôraz na zakončenie. Chcem pochváliť baby za zodpovednú obranu, z ktorej vychádzali protiútoky a hráčka Macúchová už za prvý polčas skórovala 15 bodov. V druhej časti hry Slovan pritvrdil v obrane a aj v útoku boli ich hráčky agresívnejšie. Na začiatku 3. štvrtiny sme získali zopár lôpt, no nedokázali sme väčšinu z nich premeniť a to nám zobralo „vietor z plachiet“ a nechali sme domáce basketbalistky kontrolovať zápas.