BKM Žilina – ZŠ Martinská  25:12 (08:06)

BKM Žilina – Gymnázium sv. Františka  08:18 (04:06)

BKM Žilina – Pov. Bystrica  38:18 (27:08)

Strelci:
Vecchio – 25, Šlosárová– 25, Jaššáková–6, Šmihovská - 5, Kubicová-4, Lalinská-2, Pjataková-2, Mühlbergerová-2, Koristová, Luhová, Muščíková, Ochodničanová, Ondrašinová, Vargová, Vavricová, Tomašová, Bučáková, Divišová

Komentár trénera:

„V prvom zápase sme narazili na dosiaľ najslabšieho súpera – chlapcov z Martinskej, s ktorým sme sa doteraz nestretli. Po vyrovnanom polčase sme ho nakoniec jasne zdolali. Súper mal v zostave aj 2 dievčatá. Potešujúce bolo,že sme už zahrali aj niekoľko akcií, ktoré nacvičujeme na tréningu.Nebol to už len boj o loptu. Do zápasu sme išli s predsavzatím vyhrať, lebo sa chceme kvalifikovať na finálový turnaj v júni. Preto sme striedali len 11 hráčok.

V druhom zápase sme sa stretli s dosiaľ najsilnejším súperom – chlapcami z Gymnázia sv.Františka, s ktorým sme  naposledy prehrali takmer o 30 bodov. Tentoraz sme však celý prvý polčas držali vyrovnaný stav, súper nám odskočil až keď sme dali príležitosť širšiemu kádru. V tomto zápase sme vystriedali až 15 hráčok.

Tretí zápas sa dohrával o 10 dní neskôr pre indispozíciu súpera. Jasne sme ho vyhrali a vrátili tak súperovi nešťastnú prehru z Považskej Bystrice. Súper nám to uľahčil, lebo prišiel v oslabenej zostave, len s 8 hráčmi. Prekvapili sme ho drvivým tlakom v prvej štvrtine, ktorú sme vyhrali 26:0 !!! Potom sa už zápas len dohrával, vystriedali sme všetkých 15 hráčok, ktoré sme mali k dispozícii.

Dôležité je, že oproti minulému turnaju, kde len 4 naše hráčky skórovali, teraz sa dokázalo presadiť už 8 hráčok. Svoje prvé súťažné koše v našom družstve strelila Steshka, Ninka L, Lea a Katka, pričom Lea a Katka začali trénovať až v tejto sezóne. Verím, že dokonca sezóny sa každej podarí streliť aspoň jeden kôš, chce to len poriadne trénovať, odvážne srdce a veľkú chuť presadiť sa.

Celkovo som s výkonmi dievčat veľmi spokojný. Ukázali sme, že s chlapcami dokážeme hrať vyrovnanú partiu. Výsledky ale netreba preceňovať. V tomto veku ešte nie je fyzický rozdiel taký markantný. Veľa závisí od toho, či má súper svojich kľúčových hráčov zdravých. Hra družstiev stojí na pár jednotlivcoch.

Milo ma prekvapil záujem rodičov, ktorí vytvorili pre dievčatá skvelú atmosféru. Najbližší turnaj bude definitívne8.5.2018 na Limbovej. Verím, že chlapcov opäť poriadne potrápime.“