Zápasy mladších žiačok v Ružomberku

25.04.2016 11:46

Dievčatá roč.2003 z Basketbalového klubu mládeže v Závodí zohrali v Ružomberku dva podobné zápasy. V prvom polčase držali so súperom krok resp. mali navrch, ale druhé polčasy už nezvládli fyzicky a nakoniec po nádejnom výkone zaknihovali 2 porážky.

MBK Ružomberok - BKM Žilina  58:36 (16:13,07:09,22:10,13:05)
Váňová-18, Šubertová-4, Pekárová-4, Strážovcová-4, Kubíková-3, Halamová-2, Horváthová-1, Tarabíková,  Bergerová
Fauly: 11 - 27     TH: RK 40/17 – 43%,   ZA  8/2 – 25%

MBK Ružomberok - BKM Žilina  40:28 (03:09,04:10,19:05,14:04)
Šubertová-8, Váňová-6, Kubíková-4, Halamová-3, Strážovcová-2, Horváthová-2, Tarabíková-2, Bergerová-1, Pekárová
Fauly: 15 - 18     TH: RK 24/8 – 33%,   ZA 18/4 – 22%

Hodnotenie trénera:
„Po dlhšom čase sa nám na zápas nazbieralo 9 hráčok, roč.2003. Takže sme si mohli vyskúšať, čo dokážeme bez pomoci 2002-ok. Nebolo to marné, len sme bohužiaľ vydržali vždy len jeden polčas. V druhom polčase už dominoval súper. Súvisí to hlavne s kondíciou. V našom družstve bohužiaľ trénujeme v poslednom polroku v priemere 2x za týždeň (40-60% účasť) , čo je samozrejme v tejto kategórii už veľmi málo. Aj keď niečo nacvičíme, nakoniec to telo „nedá“ , aj keby to hlava chcela, lebo už fyzicky nevládze. Zjednodušene povedané pri súčasnom stave našej kondičky, potrebujeme mať na zápase aspoň 10-12 hráčok, ináč nás súperi prevalcujú kondične. Druhá vec je, že ťažko niečo nacvičiť, keď vždy je na tréningu niekto iný.
V prvom zápase ovplyvnilo výsledok aj množstvo faulov. Súper strelil len z TH 17 bodov, my len 2. Myslím, že rozhodcovia pískali veľmi zle. Boli najslabším článkom ináč pekného zápasu a výrazne ovplyvnili vývoj zápasu. V druhom zápase sme súpera zaskočili dobrou obranou a za 1.polčas dal len 7 bodov. Bohužiaľ v 2.polčase sme to už nezvládli fyzicky.
Celkovo som ale spokojný, ukázalo sa že tento súper je pre nás hrateľný. Verím, že na budúci rok po doplnení družstva 2004-kami, vznikne väčšia konkurencia a tým aj vyššia kvalita. Dôležité je, že strelecky sa dokázali presadiť všetky hráčky. Stále máme veľké nedostatky v individuálnom bránení a rozohrávke štandardných situácií. Vieme, kde nás tlačí topánka a na čom treba najviac pracovať.

Jednotlivci:

Emma – potešila stále odvážnejším spôsobom boja, Peťa T. – zápas sa jej nevydaril, z veľkej snahy plynie veľa zbytočných faulov a nervozity, najlepšia na bloku,  chýba viac doskokov, Peťa H. - veľmi dobrý výkon, spolu s Emou P. najlepší hráč v poli, 2.miestov MVP, chýba doskakovanie,Tamarka B. – veľká snaha a aktivita, v poli dobre, ale príliš veľa striel z nepripravených pozícii, úplne chýba doskok, Lenka – najviac doskokov v obrane, najviac asistencií, veľká útočná aktivita, naša najfaulovanejšia hráčka, stále má veľké rezervy, Lucia – najviac útočných doskokov, najviac streleckých pokusov, 1.miesto v MVP, chýba viac obranných doskokov a získaných lôpt, Baja – solídny výkon, ale chýba viac doskokov, Ema P. – veľmi dobrý výkon, najviac získaných lôpt, Nika – veľmi dobrý výkon, chýba väčší pokoj pri zakončení, ale jej rýchlosť a dravosť na súpera platili."