Zápasy žiačok v Ružomberku

09.04.2014 12:09

Naše žiačky zavítali v predposlednom dvojkole regionálnej súťaže žiačok (roč.2000) na palubovku favorizovaného Ružomberka a utrpeli dve vysoké prehry. Ružomberok využil jasnú fyzickú prevahu a po jednoznačnom priebehu jasne zvíťazil.

Ružomberok – Žilina   100:52 (30:7, 31:16, 32:12, 7:17)
F : 34/19         TH : 27/8 – 45/14
Gondová-26, Jamborová-12, Belčíková-5, Ďurneková-5, Skaličanová-3, Fatrsíková-1, Dúcka, Muráňová

Ružomberok – Žilina   94:23 (26:3, 20:5, 30:7, 18:8)
F : 18/18         TH : 26/4 – 30/8
Belčíková-9, Dúcka-5, Ďurneková-5, Skaličanová-4, Fatrsíková, Muráňová, Gondová, Jamborová

Hodnotenie trénera:
„Úprimne povedané veril som v lepší výsledok. Až taký výprask som nečakal. Ale bolo vidno, že súper nás po našich posledných dobrých výsledkoch vôbec nepodcenil, hral s veľkým nasadením a nič neponechal na náhodu. Podal výborný výkon. O jeho obrannom úsilí hovorí aj to, že súper mal jasne viac faulov ako my, čo sa nám v tejto súťaži ešte nestalo. Spolu sme v oboch zápasoch hádzali až 75 trestných hodov !!! Zaujímavosťou bolo tiež, že aj naša úspešnosť trestných hodov bola lepšia, čo sa nám na súperových palubovkách tiež nestáva.

Celková výška skóre v prvom zápase bola ovplyvnená tým, že sa omylom hralo 4x10 min. namiesto 4x8 min.

Druhý zápas ovplyvnil hlavne fakt, že súper hral s 15 hráčkami a my len s ôsmimi. Jednoducho nás ubehali. Hrali veľmi rýchly basketbal a naše hráčky to na veľkom ihrisku v slávnej ružomberskej Koniarni fyzicky nevydržali. Ak chceme s takýmto súperom fyzicky držať krok, musíme v budúcej sezóne zväčšiť objem tréningu. Nestačí trénovať 3x týždenne. K tomu sa pridal fakt, že niektoré naše kľúčové hráčky po dlhšom tréningovom výpadku nestihli dobehnúť kondičné resty (Nina, Barča), chýbali nám kľúčová rozohrávačka (Paťa) a naša najvyššia hráčka Terka. Počas zápasu sa navyše zranila jediná rozohrávačka Nina a vyfaulovala naša najproduktívnejšia hráčka Barča.

Celkovo si však treba uvedomiť, že súper patrí k najlepším družstvám na Slovensku a pravidelne hráva vo finálovom turnaji majstrovstiev Slovenska. Súťaž hrá už 4.rok, družstvo vzniklo výberom z pôvodne 4 družstiev, trénuje 4x do týždňa vo veľkej telocvični a má profesionálneho trénera.

Oproti tomu naše družstvo hrá súťaž 2.rok, vzniklo náborom a dievčatá nám ešte stále odchádzajú a prichádzajú. Káder nie je stabilizovaný, družstvo vlastne budujeme za pochodu. Trénujeme v malej telocvični v úplne amatérskych podmienkach a navyše z hráčok, ktoré nastúpili len 4 boli ročník 2000, ostatné 2001.

Na záver by som chcel ešte vyzdvihnúť výkon rozhodcov, bol výborný, škoda, že sa tak nepískajú všetky zápasy.

Najbližšie hráme v sobotu 12.4. v Leviciach s tabuľkovým susedom a v nedeľu 13.4. doma s Bruntálom, s vedúcim družstvom severomoravskej regionálnej súťaže. Súperi sú výkonnostne o niečo pred nami, aj vekovo sú starší, ale napriek tomu verím, že ich môžeme potrápiť. Veľa záleží od zdravotného stavu našich hráčok, lebo máme veľmi úzky káder, ale verím, že zabojujeme a súperom nič nedáme zadarmo.“

(PGE)

Späť