Žiačky s jasnou prehrou v Olomouci

03.03.2016 21:18

Dievčatá roč.2002 z Basketbalového klubu mládeže v Závodí nastúpili v moravskej súťaži kategórie U15 (roč.2001) na palubovke dievčat z Olomouca. Po tesnej domácej prehre sa očakával vyrovnaný zápas, ale opak bol pravdou. Dievčatá však nezachytili vstup do zápasu a nakoniec jasne prehrali.

SK Olomouc – BKM Žilina  99:53 (34:12,24:16,17:15,24:10)
Soliarová-14, Ďuranová-10, Gašpieriková-8, Hepnerová-8, Káčerová- 7, Rajčanová-4, Gažiová-2, Tadesse
Fauly: 14 - 16     TH:  OL 13/9 (69%) -  ZA 14/7 (50%)

Hodnotenie trénera:
„Doma sme s týmto súperom dosť nešťastne prehrali o 3 body, takže sme verili, že ho potrápime aj vonku. Opak však bol pravdou. Po 1.štvrtine sme prehrávali už o 22 bodov a navyše sa nám hneď v prvej štvrtine vyfaulovala kľúčová stredná rozohrávačka. Paradoxne náhradné rozohrávačky BetkaSoňa zahrali tento ťažký post celkom dobre a zaslúžia si pochvalu. Olomouc nemal výškovú prevahu, nebol ani starší, ale mal iné prednosti.
Súper hral s obrovským nasadením, výborne sa pohyboval a nedal nám vôbec vydýchnuť, zdvojoval, strojoval. Naše hráčky boli stále pod tlakom. Často sme strácali ľahké lopty pri rozohrávke len nepresnosťou, nedôslednosťou, slabším prehľadom v hre, pomalším pohybom, menšími skúsenosťami. V podstate hral súper to, čo by som chcel, naučiť naše hráčky. Veľmi sa mi hra súpera páčila, myslím, že to bol jeden z najlepších súperov, s ktorým sme sa v súťaži stretli. Na zápas u nás prišli bez trénerky a zjavne nás podcenili. Tentoraz sa na nás dôkladne pripravili. Určitú úlohu zohrala aj malá telocvičňa (podobná ako v Závodí), ktorá zvýhodňuje nátlakové obrany a únava z cesty. Síce aj my sme v takej vyrastali, ale v tejto sezóne sme si už odvykli, boli sme spočiatku zaskočení. Postupne sme si zvykli, ale o zápase už bolo rozhodnuté.
Zaujímavé je aj porovnanie úrovne českej a slovenskej súťaže. Olomouc bol vlani na majstrovstvách Česka (roč.2002) ôsmy a my na majstrovstvách Slovenska štvrtí. Dovolím si tvrdiť, že u nás by asi úspešne bojoval o zlato.
Predsa však bolo v našej hre aj niekoľko pozitív. Presadzovali sme sa na útočnom doskoku.  Vcelku úspešne sme realizovali niektoré nacvičené akcie. Súperovi sme nastrieľali až 53 bodov (doma 40). Mali sme veľmi dobrú streľbu : z hry (32%) a z TH (50%). Ovšem súper bol aj v tomto ukazovateli lepší..“

Jednotlivci:
Evka - solídny výkon, veľa nabehala, ale tréningový výpadok bol cítiť, Vanes T. – nemala svoj deň, málo streľby, žiadne doskoky, žiadne prijaté fauly, akoby bola duchom neprítomná, Natal – zdravotne nie celkom fit, naša najfaulovanejšia hráčka, ale aj najviac faulujúca (5 faulov už v prvej štvrtine) premotivovaná , snaha o individuálne presadenie, chýba väčší prehľad v hre, snaha o kombináciu, o využitie nacvičených vecí, málo doskokov, Soňa – spoľahlivý výkon, najlepšia strelkyňa, pekne zahratý pikenrol s Vaness G., Betka – veľmi dobrý výkon na rozohrávke, najviac obranných doskokov, najviac získaných lôpt (ale aj stratených), Táňa – výborné útočné doskakovanie (takmer polovica všetkých našich doskočených lôpt v útoku), najviac bodov MVP, pekne zahrali s Romčou „hoď a bež“, Romča – veľmi dobrý výkon, najviac doskokov v obrane, so Soňou najviac asistencií, musí zlepšiť prihrávku a zmenšiť počet strát, Vaness G. – celkovo solídny výkon, ale chýbalo viac doskokov pod obomi košmi."

(PGE)

 

Späť